Wpis z mikrobloga

Nasze grono złotouchych recenzentów dzielnie walczy o kabel pierwszeństwa, ale w moim personalnym rankingu, najlepsze teksty pojawiają się na portalu 6Moons. Tu na przykład pan recenzent testuje DAC. Częścią testu jest porównanie brzmienia tych samych plików cyfrowych odtwarzanych z portu USB (komputer) i z karty pamięci w urządzeniu:

Ostatecznie wolałem transmisję USB. Czułem, że muzyka jest teksturalnie i tonalnie pełniejsza i cięższa. Utwór, który jako pierwszy złapał mnie na dobre, to utwór Jimmy'ego Rowlesa „The Peacocks” (…). Czytnik kart wydawał się ostrzejszy i w porównaniu z USB nieznacznie „rozebrany”. Przez USB kontrabas Eddiego Gomeza był bardziej porywczy, talerze Eliota Zigmunda miały więcej treści, a przede wszystkim fortepian Billa był bogatszy i mocniejszy w prawym górnym rogu.


TAK, W PRAWYM GÓRNYM ROGU. Dla ścisłości dodam, że recenzent słuchał oczywiście na kolumnach głośnikowych. Aż strach pomyśleć, co by było na słuchawkach!

Winowajca jest oczywisty, jak widzimy na zdjęciu – karta pamięci to nie jest Sony „For premium sound”, z którą scena nie byłaby taka nierówna. Zamykam temat, następnym razem proszę się doedukować w kwestii audiofilskich kart pamięci.

#audiovoodoo #heheszki #bekazpodludzi
#tonskladowy – muzyka, ciekawostki, audiovoodoo
Pobierz
źródło: comment_sthixzmBswITBRNSJWQwP6gkGOBecBzn.jpg
  • 12
Ostatecznie wolałem transmisję USB. Czułem, że muzyka jest teksturalnie i tonalnie pełniejsza i cięższa. Utwór, który jako pierwszy złapał mnie na dobre, to utwór Jimmy'ego Rowlesa „The Peacocks” (…). Czytnik kart wydawał się ostrzejszy i w porównaniu z USB nieznacznie „rozebrany”. Przez USB kontrabas Eddiego Gomeza był bardziej porywczy, talerze Eliota Zigmunda miały więcej treści, a przede wszystkim fortepian Billa był bogatszy i mocniejszy w prawym górnym rogu.


@Roszp: ciagle nie
@Roszp ja rozumiem, zeby tego uzywali i wypowiadali sie ludzie ktorzy na prawde siedza w muzyce np.
Rezyseria dzwieku, gdzie sa w stanie po xx latach uslyszec kazda #!$%@?. Albo ludzie z wyksztalceniem muzycznym, nie wiem - skrzypek ktory jest w stanie wyczuc roznice w najmniejszym niuansie.
Ale nieeeeee #!$%@?. Audiofilie.
Sci Fi muzycznego swiata.
#!$%@? #!$%@? kabel za 60k.