Wpis z mikrobloga

Atak Hutich na największą saudyjską rafinerię ropy naftowej znajdującą się w Abkaik. Pierwsze informacje mówił o uderzeniu roju dronów, ale najświeższe doniesienia wskazują też na użycie co najmniej jednej rakiety cruise "Quds" (irański Sumar).

Jest to kolejna kompromitacja saudyjskiej obrony przeciwlotniczej, która ponownie zawiodła pozwalając Hutim skutecznie razić strategiczną infrastrukturę w głębi kraju. Może to da domyślenia Saudom, co by się stało w przypadku wojny z Iranem, którą jak to ostatnio buńczucznie stwierdzili - "wygraliby w 8 godzin"

Szczątki rakiety:
https://pbs.twimg.com/media/EEbv7MjXoAA3bHT?format=jpg
https://pbs.twimg.com/media/EEbzN1MXUAA39c7?format=jpg

#bliskiwschod #arabiasaudyjska #huti #iran
Pobierz 60groszyzawpis - Atak Hutich na największą saudyjską rafinerię ropy naftowej znajdują...
źródło: comment_t7xkR0XWrL9AwJG0zIXarIOlvi2nvRyZ.jpg
  • 15
"wygraliby w 8 godzin"


@60groszyzawpis: Ostatnio chodzi mi po głowie taka szalona myśl, że Iran powinien znowu rządzić Bliskim Wschodem. Takie marzenie o wielkiej Persji. W zasadzie Irak, Syria czy Afganistan to są niemal do wzięcia. Wieczny burdel i bieda. Tylko czy Persowie mogą zrzucić z siebie rak Islamu? Obawiam się, że to niewykonalne. Choć wszystko eroduje, więc może za 50 lat? Kto wie.
Boli mnie widok tego co dzieje się
@puszkapandory: jestem totalnie nie w temacie Iranu, ale czy zmiana przywodztwa lub odrzucenie radykalnego islamu cokolwiek zmieni w obecje sytuacji? Sadzilem, ze USA jest na reke trzymanie w wiecznym szachu krajow bliskiego wschodu i USA nigdy by nie pozwoliloby na utworzenie jednego, silniejszego panstwa w tym regionie, co sprawiloby, ze niewazne jaka zmiana by nastapila w Iranie - nic to nie zmieni w budowaniu wielkiego mocarstwa na bliskim wschodzie.
@Zhukov: Masz rację, pisałem to w oderwaniu od obecnej geopolityki. Można powiedzieć, pod wpływem historii starożytnej, bo czytałem ostatnio Gaugamela 331 p.n.e.. I choć bliżej nam cywilizacyjnie do Greków, a Persja zawsze byłą tym złym (dla Greków, Rzymian itd.) to jednak cywilizacyjnie tamten rejon strasznie podupadł. Poza ropą i islamem nic nie wnoszą obecnie do świata.
te szczątki rakiety to fake. Nie pochodzą z tego ataku. Już któryś raz widzę jak fake news wrzucasz ....


@blinxdxb: odpisze, bo jesteś tu nowy:

Jeśli uważasz, że coś jest fejkiem, to nikt ci nie broni w komentarzu wyjaśnić to. Zamiast pisać jednozdaniowe "ja wiem lepiej" wrzuć dowód na to, że te zdjęcia pojawiły się przy okazji innego ataku i nie będzie dyskusji. W końcu nie sposób uniknąć tego, że informacje