Wpis z mikrobloga

  • 0
Cześć

Mireczki mam problem z telefonem Galaxy S7 Edge. Pękła mi szybka po upadku. Telefon, podświetlenie, dotyk i wszystkie funkcje działały bez zarzutu. Wysłałem telefon do naprawy do firmy wymieniajacej tylko szybkę - bez wymiany samego wyświetlacza. Telefon wrócił do mnie i okazalo sie, że nie działa mikrofon do "normalnych" rozmów (rozmowy przez głośnomówiący i słuchawki były ok). Wysłałem telefon ponownie i niby wymieniony został mikrofon. Niestety po powrocie mikrofon działa ale rozmówca słyszy podczas rozmowy również siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jakieś pomysły? Może format coś da, czy to ewidentnie coś mechanicznie uszkodzone? Dodam jeszcze że:

1. Przez messengera po wifi jest ten sam problem,
2. Test mikrofonu *#0283# przebiega ok, wszystko słychać normalnie.
3. Nie próbowałem hardreset zostawiłem to jako ostateczność.

#samsung #galaxys7 #galaxys7edge #android #smartfon #smartfony #usterka #telefony #telefon
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zetiks: e, a ja zawsze myślałem że na górze jest do redukcji szumów XD

Tak czy inaczej jak wsadził chińczyka to może być trudno coś zmienić
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hpiotrekh ten na górze też chyba służy do redukcji szumów. Jak masz samsunga to wbij sobie kod *#0283# i tam są 3 mikrofony, które możesz stestowac (główny dolny, do głośnomówiącego górny oraz do słuchawek - o ile są wpięte. Po pierwszej naprawie jeden mi nie działał. W sensie rozmówca mnie nie słyszał, ale przez głośnomówiący czy przy wideorozmowach lub przez słuchawki było ok. Teraz mnie słyszy ale słyszy też siebie. Na
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dwa_koty_kastrowane mam na mysli MIKROFON. Odsyłam do pierwszego posta. Po powrocie z serwisu nie działał mi MIKROFON ponieważ nie słyszał mnie rozmówca, został wymieniony i po wymianie rozmówca słyszy sam siebie gdy ze mną rozmawia, ale mogę z nim rozmawiać. Nie wiem skąd wziąłeś ten głośniczek i co on niby miałby do rzeczy w tym przypadku ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz