Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Tydzień roboczy 3c
ZASADY
KARTA POSTACI
SKLEP

-Postanowione, usuwamy z jaskini strażnika i zaczynamy wydobycie. Już mnie ręce świerzbią, żeby coś wysadzić - powiedział Nevada.
Cała ekipa poszła w miejsce wskazane przez niego, w zagłębieniu rzeczywiście była jaskinia, a przy wejściu siedział indianin. Wyglądało to jakby od wczoraj nie ruszył się z miejsca. Tylko siedział i patrzył smutno przed siebie. Nie reagował zupełnie na prośby opuszczenia jaskini, ani na groźby, nie odezwał się ani słowem. Poszukiwacze złota postanowili go wyciągnąć z jaskini siłą. Marvin chciał podnieść staruszka, jednak ten zaczął się szarpać. Wypadł z uścisku Marvina i upadł na ziemię, nieszczęśliwie rozbijając głowę. Connor nachylił się nad nim.
-Nie żyje.
-Kurde, nie chciałem go zabić - tłumaczył się Marvin.
-Ciekawe, czy szeryf zapłaciłby nam za jego skalp.
-Co? Przecież na tym dziadzie w ogóle skalpu nie ma.
-Dobra, wynieście go i spadówa, mam robotę.
Przy pomocy pochodni jaskinia została oświetlona i z grubsza zbadana. Okazało się, jest w niej bardzo dużo tuneli, które krzyżowały się i tworzyły prawdziwy labirynt. Trzeba było naprawdę uważać, żeby się nie zgubić. Na szczęście dla poszukiwaczy, złoża znajdowały się też blisko wejścia, nie trzeba było wchodzić za głęboko.
-Dobra, odsuńcie się, wypróbujemy ten dymanit.
Nevada, Amigo i Jester rozpoczęli ostrożnie prace z umieszczaniem dymanitu i rozciąganiem lontu. Wybuchy przeprowadzano stopniowo, porcjując materiał, tak aby zbyt duża siła nie zawaliła całej jaskini. Wybuchy generowały dużo gruzu skalnego, w którym znajdowały się także samorodki. Wszystko wyglądało obiecująco.
 Przy kolejnym wybuchu doszło jednak do incydentu. Od zapalenia lontu do wybuchu upłynęło mniej czasu niż saperzy zaplanowali, przez co nie zdążyli się oddalić. Wybuch przewrócił Nevadę i Jestera.
-Ała #!$%@?! Co to było? - powiedział Nevada
-Nie mam pojęcia, daję sobie rękę uciąć, że odmierzyłem lontu tyle ile trzeba. Zresztą sam sprawdzałeś.
-Tak, lontu było dosyć. Dlaczego dymanit wybuchł tak wcześnie?
-Nic wam nie jest?! - zawołał ktoś z zewnątrz jaskini.
-Chyba nie! Trochę nas pokiereszowało!
-Trzeba być chyba bardziej ostrożnym.

@Knyazev    9oz=90$+cecha=99$ 
@Mamkielbase    13oz=130$ achiv “Poszukiwacz złota“ za wydobycie 10oz złota “Gorączka złota” za wydobycie 20oz złota
@papier96    8oz=80$+cecha=88$ achiv “Gorączka złota,”
@meinigel    17oz=170$+cecha=187$ -3 dymanit, -4 siły, achiv “Poszukiwacz złota“ “Gorączka złota,”
@CZARNYCZAREK    9oz=90$ achiv “Poszukiwacz złota“
@Kroomka    8oz=80$ achiv “Poszukiwacz złota“
@Onde    7oz=70$ -1dymanit
@czarnybaran20    6oz=60$
@Gdanio    13oz=130$ achiv “Poszukiwacz złota“
@SirSherwood    18oz=180$ -4 dymanit, -4 siły achiv “Poszukiwacz złota“ 

*


-STÓJ! - krzyknął Michael chowając się za drzewem. -TY TCHÓRZLIWY PSIE ANDERSONIE. ZEBRAŁEŚ TU TYCH AWANTURNIKÓW, BO BOISZ SIĘ STAWIĆ MI CZOŁA TWARZĄ W TWARZ! STAWAJ! WYZYWAM CIĘ NA POJEDYNEK, NA ŚMIERĆ I ŻYCIE!
-Zaczekaj - powiedział Ed do Thomasa - to ja muszę z nim stoczyć pojedynek. Mam rachunki do wyrównania.
-Co myślicie? - zwrócił sie Thomas do reszty, która była jeszcze w stanie ustać na nogach. Wszyscy byli skuleni za przewroconym wozem. Z drugiej strony, bandyci ukrywali się za drzewem. Charles, Pete i Vicky przystali na propozycję Eda.
-MICHAŁ! WYCHODZIMY! - krzyknął szeryf. Thomas i Ed wyszli zza wozu. Po stronie drzewa nie było żadnego ruchu.
-BĘDĘ Z TOBĄ WALCZYŁ! - krzyknął Ed. Zza drzewa wyszedł Michael z rękami w górze. 
-No nie mogę! Ed! Ty mały oślizgły draniu! Ale ten świat mały. Haha. Oczywiście, że będę się… - w tym momencie Michael sięgnął po broń. Dalsze wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Sądząc po ruchu jaki zrobił, prawdopodobnie chciał zastrzelić szeryfa z zaskoczenia. Prawdopodobnie, bo szeryf wykazał się refleksem godnym prawdziwego drapieżnika. Michael zdążył tylko musnąć swój rewolwer, po tym padł bez życia z kulą w głowie. Pete, Charles i Vicky, zgodnie ze swoim planem, przygotowani do strzału położyli resztę bandziorów.
-Bezczelny cham. Chciał nas oszwabić! Niech go szlag! Odebrał mi moją zemstę! - zaklnął Ed.

Pete i Ed naprawili wóz, po czym wszyscy razem pozbierali rannych i poległych. Jechali przez jakiś czas w milczeniu z powrotem do miasteczka. W końcu szeryf odezwał się:
-Bez was nie dałbym rady. Postanowiłem, że nagroda zostanie podzielona po równo pomiędzy wszystkich uczestników wyprawy. Za część, która przysługuje poległym wystawimy im honorową mogiłę.
Zamilkł, po czym zapatrzył się w dal.
-Nic więcej dla was nie mogę zrobić…

@Awerege @Rave77 @Zeroskilla @Kolorowy_Jelonek @Stah-Schek @Korbuzz @ZdenerwowanBialorusin @lacuna @Queltas - +110$ nagrody za Michaela i pozostałych bandytów, achivement "Wyrwałem chwasta," za zabicie Brudnego Michaela

Tak, martwi też dostają gotówkę, będzie się ona liczyć do końcowego rankingu.
(Choć nadal istnieje szansa na uzdrowienie kogoś przez doktora Affamesa, potrzebna deklaracja @Legzday )

*

Aktualizacja karty postaci jutro

#kilofyirewolwery #lacunafabularnieczarnolisto
Pobierz Akumulat - Tydzień roboczy 3c
ZASADY
KARTA POSTACI
SKLEP

-Postanowione, usuwamy z ja...
źródło: comment_HPwgYRAHomwKW22zwEoCAO1TvREsIH6f.jpg
  • 4
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Akumulat:
Daniel Graham

Jak wiadomo, ciężko jest się poruszać z taką ilością żelastwa w ciele, a jeszcze trudniej zapomnieć o bólu. Podróż wozem jedynie wzmacniała nieprzyjemne doznania po strzelaninie, potęgując odruch wymiotny. Na całe szczęście leżał blisko krawędzi, ostatkiem sił podciągnął się i obdarował świat zewnętrzny podarunkiem w postaci sporego bełta, który zdążył pokrótce zaprzyjaźnić się z gruntem oraz pobliską roślinnością. Młodzieniec padł ponownie na poprzednie miejsce i zasnął.
Pete Bandana

Odebrał nagrodę z rąk szeryfa. Całkiem pokaźna suma, chociaż spodziewał się więcej. Wielu zostało rannych, paru poległo. bandyci wyrżnięci w pień - zasłużyli na to. Nie pertraktować z bandytami - do zapamiętania. Będzie musiał teraz poszukać nowego celu. Ale najpierw trzeba dostarczyć rannych doktorowi, może jeszcze uda im się wrócić do poprzedniej kondycji

A, i koń, nie zapomnij o koniu.
Zaległe achivementy

@Kroomka @SirSherwood - “Bogacz” za posiadanie 200$ (ten achivment nie aktywuję przy pożyczaniu kasy jak co)

@Gdanio - “Profanum” za zabicie strażnika świętego miejsca indian

@Awerege @Rave77 @Zeroskilla @Kolorowy_Jelonek @Stah-Schek @Korbuzz @ZdenerwowanBialorusin @lacuna @Queltas - “Konfident” za odebranie nagrody za dowolnego bandytę

@Ex2light “... bo ta cięciwa zaśpiewa tango!” za zdobycie i korzystanie z indiańskiego łuku