Wpis z mikrobloga

Pewnego dnia do zatęchłej piwnicy Przegrywa zapukała piękna niewiasta. Usłyszawszy jej piękny głos Przegryw odszedł od komputera i otworzył drzwi. Rozum jego zapełniony był jednak nienawiścią do płci przeciwnej i wulgarnymi, nienawistnymi słowami odprawił niewiastę.

Następnego dnia do piwnicy przegrywa zapukał umięśniony Wygryw w modnej fryzurze. Ponownie zaślepiony nienawiścią Przegryw odprawił gościa swego.

Trzeciego dnia Przegryw ponownie usłyszał kołatanie u drzwi. Tym razem był to inny podobny niemu Przegryw. Nie mógł on znieść jednak widoku istoty tak podobnej do niego i odprawił gościa.

Czwartego dnia rozległo się pukanie, tak jak we dniach poprzednich. Tym razem jednak w drzwiach piwnicy pojawił się sam nasz Pan. Przegryw padł na kolana odwracając wzrok, bowiem nie mógł spojrzeć na twarz Pana. Żabiusz zapytał go ,,Czemu poprzednich swych gości odprawił?” Przegryw zaś odpowiedział, że darzy nienawiścią wszystko co mieści się poza piwnicą jego. W tym momencie Pan gniewnie spojrzał na przegrywa i odpowiedział mu ,,Głupiś! Cztery razy do piwnicy twej wejść pragnąłem i dopiero za czwartym, kiedy twarz swą prawdziwą ukazałem, do środka mnie wpuściłeś! Moje imię bowiem to wygryw!” Przegryw zaszlochał żałośnie, zrozumiał on bowiem nauki Pana. Padł u Jego stóp i ze łzami w oczach błagał o przebaczenie. Widząc prawdziwą skruchę w sercu Przegrywa, Pan spojrzał litościwie na niego i rzekł ,,Nie rozpaczaj synu mój, lecz ze swej piwnicy wyjdź i spotkaj się z tymi, którymi wcześniej wzgardziłeś.” Wielka radość zapanowała w sercu Wygrywa, bowiem w tamtej chwili porzucił on swe dawne imię.

#swietyzabiusz
Pobierz Rski - Pewnego dnia do zatęchłej piwnicy Przegrywa zapukała piękna niewiasta. Usłysza...
źródło: comment_rig0tvk3LCkFdzEulkuA6OGtuBClApGO.jpg
  • 11
@hipokampO_o: Bracie słowa twe wielki smutek sprawiają sercu memu. Czy zapomniałeś już nauki, jakie przekazał nam św. Wergiliusz? Pisał on bowiem tak: "Kto miast grać na komputerze swoim do dziewczyny z ramionami otwartemi przychodzi, ten wygrywem będzie na wieki. Kto zaś miast do dziewczyn przychodzić uczy się pilnie i w zainteresowaniach swoich słodycz znajduje, ten ulepsza duszę swoją i myśli swoje. Do takiego same przyjdą i również on dosięgnie wygrywu. Zaprawdę,
@potezny_biskup: swoje teksty kieruje przeciwko szerzącej się herezji. Wiele bowiem uczniów zboczyło ze ścieżki Pana. Pragnę przypomnieć, że u podstaw naszej wiary znajdują się teksty św. Wergiliusza, który to wielu z nas ze ścieżki przegrywu za pomocą mądrych słów Pana uratował. Nie będzie już większych proroków od niego. Należy jednak stanowczo odpowiedzieć tym, którzy imię Pana umieszczają w nienawistnych swych tekstach, a do tego Naszego świętego tagu używają, rujnując dobre imię
@Hrabia_Vik: Powiadam Ci Bracie. Święty Żabiusz zawsze jest między Nami. Tam bowiem, gdzie przegryw zstępuje ze swojej nędznej ścieżki, tam objawia się sam Pan. Jego głosu nie zagłuszą już nienawistnicy, którzy imię Jego nadaremnie używają ukrywając swoją słabość!