Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy potrzebuje porady. Która otwornica będzie trwalsza i nie #!$%@? się po pierwszej puszce?
Taka zwykła, najprostsza
https://allegro.pl/oferta/otwornica-65-mm-sds-plus-frez-do-betonu-koronka-5035521349?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Czy może lepiej zainwestować w coś droższego, np.
https://allegro.pl/oferta/wiertlo-diamentowe-68-mm-pod-puszki-m16-do-betonu-7999640777?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Na pierwszy ogień materialem obrabianym będzie cegła pełna i suporeks. Chciałbym też mieć pewność, że mogę tyn narzędziem wykonać otwór w wielkiej płycie w przyszłości. Kupić 4 tańsze i ostrzyć, czy jedną droższą diamentową? Czego używają fachowcy i jak to się sprawdza?

#remontujzwykopem #majsterkowanie #narzedzia
  • 15
  • Odpowiedz
@klapek00: do cegły i siporexu (nie suporeksu) wystarczy z powodzeniem ta pierwsza. Od biedy w żelbecie też tym wywiercisz, choć to będzie męka. Taką najtańszą obrobiłem wszystkie dziury pod puszki w całym budowanym domu i mniej więcej pod koniec się już tak wyszczerbiła, że trzeba było nową.

Ostrzyć? Tam są węglikowe płytki, jak chcesz to ostrzyć? Do kubła i nową kupić po prostu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: tarcze do cięcia drewna (te do pilarki) z zębami weglikowymi z powodzeniem wielokrotnie ostrzyłem tarczami diamentowymi także o tym również myślałem w tym przypadku.
Po ilu otworach Twoja nadawała się do kosza i w czym robiłeś otwory?
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@klapek00 ja na swojej budowie oblecialem ponad 200otworów taką jak pierwsza, brałem najtańszą. W zbrojnym betonie mlptem z sds idzie dobrze. Rozwalilem (uszkodzeni u ulegly 4zeby) dopiero jak trafilem zbrojenie w stropie( pręt fi12), ale pręt tez przecielo
  • Odpowiedz
@PIGMALION: a jak wygląda taka otwornica do żelbetu z którą można użyć udaru?
lada moment muszę w bloku z płyty wywiercić trochę puszek pod gniazdka i nie wiem jaką mam kupić żeby nie siedzieć nad jedną puszką godzinę
  • Odpowiedz
@sprayy

Jesli chcesz udarowa to sa to korony w cenach od 300zl mocno w gore (srednica 68).
Kup ta pierwsza i przetestuj.Mnie udalo sie tym w wuelkiej plycie zrobic 8 otworow pod puszki....ale ostatni robilem z 40minut.
  • Odpowiedz
@klapek00: otwory robiłem w ścianach z pustaka typu MAX oraz cegły pełnej. Zwykle wierciłem młotowiertarką, normalnie z włączonym udarem (tak, wiem, że ta otwornica jest bezudarowa, ale bez udaru jakoś dużo wolniej szło :) ), zatem problemem w moim przypadku był nie fakt tępienia się zębów, tylko to, że po jakimś czasie te zęby w ogóle znikały :)
Ile otworów zrobiłem? Szczerze mówiąc nie liczyłem, ale normalnie, jak to pod całościowo
  • Odpowiedz
@klapek00 minusem tych koronek jest śruba mocująca wiertło prowadzące bo w moich bylo chyba z gownolitu i przy używaniu z udarem śruba traci gwint warto kupić kilka zapasowych
  • Odpowiedz
minusem tych koronek jest śruba mocująca wiertło prowadzące bo w moich bylo chyba z gownolitu i przy używaniu z udarem śruba traci gwint warto kupić kilka zapasowych


@szymciak: @klapek00: o właśnie!. Przypomniałeś mi, kląłem na tą śrubkę mocno. Tyle, że i sposób na nią znalazłem prosty: wiertło wkleiłem na stałe przy użyciu Poxipolu. Problem zniknął jak ręką odjął. A że to nie wiertło jest elementem, który w tej otwornicy się
  • Odpowiedz
@Jarek_P no patrz w moim przypadku było odwrotnie, niestety przy tych tanich dużo zależy od sztuki jaka sie trafi. Ja chciałem kupić śrubę utwardzoną ale za późno wpadłem na to juz za późno bo kończylem juz robić instalacje u siebie
@klapek00
  • Odpowiedz