Wpis z mikrobloga

Drodzy Antynatiści,

przychodzę z propozycjo-pytaniem.
W związku z tym, że dosłownie co chwilę nasz tag odwiedzają rozerwani wewnętrznie nataliści, którzy poszukują potwierdzenia i usprawiedliwienia dla swoich egoistycznych instynktów i cały czas zasypyją nas serią jakże nieprzewidywalnych i wcześniej nam nie znanych pytań i "argumentów";
Może warto byłoby stworzyć taką ulotkę/broszurę/podstawowe pojęcia i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania by niepotrzebnie nie marnować czasu.

Co o tym sądzicie?

Tak, wiem, że można po prostu nie odpisywać, ale myślę, że wielu z nas udziela się w tym tagu właśnie dlatego, że być może przypadkowa osoba, która ma wahania, rozterki czy poszukuje prawdy będzie mogła kiedyś przeczytać przypadkiem i poszerzyć swoją wiedzę by następnie w procesie intelektualnym zdecydować, co jest wyższą moralnością czy stanowsiko natalistów czy antynatalistów.

#antynatalizm
  • 14
  • Odpowiedz
nie sądzę, że rozpłodowców interesują racjonalne argumenty.


@enslavedeagle:

Ich żadne argumenty nie intersują, bo oni chcą mieć dzieciaka i muszą sobie w każdy możliwy sposób racjonalizować i tłumaczyć, że mają do tego prawo
  • Odpowiedz
Myślałem żeby się kiedyś za to zabrać może bardziej w formie bloga/strony podsumowującej stanowisko antynatalistyczne (choć tu głównym odbiorcą byliby pewnie antynataliści).


@Werdandi:

Zapewne, ale może warto od czegoś zacząć.
Wydaje mi się, że kiedyś spisałeś kilka takich punktów ala "odpowiedź na argumenty natalistów" a ja dopisałam odpowiedź na "argument", który pojawia się w każdej "dyskusji" z natalistami jak mantra
" to się zabij", może kojarzysz ten wpis i udałoby
  • Odpowiedz
@cyjanek_potasu: Śmieszne, już dawno, i pewnie nie tylko ja, o tym myślałam. Najważniejsze, oprócz samego tłumaczenia istoty, jest zrobić Q&A. Bo każdy kto się udziela na pewno zauważył, że trzeba po 20 razy tłumaczyć to samo, bo każdy zaplątany natalista odkrywa "jeden prosty sposób" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nas "orze". No czasem brakuje cierpliwości. A tak to kopiuj wklej i elo.
Oprócz tego mimo wszystko uważam, że kluczem jest aby osoby zainteresowane redagowały to razem, to znaczy oczywiście wybiera się "bazę" jednej osoby ale zanim uznamy to za odpowiedź nadającą się zgłaszamy uwagi. Już kilka razy i nie tylko ja miałam tak że odpowiedzi na tagu były spoko, ale coś, moim zdaniem szalenie istotnego poszłoby do zmiany lub dodania. Do każdego człowieka trafiają inne słowa więc i każdy tłumaczy po swojemu. Co prowadzi do kolejnego punktu, czyli kilka odpowiedzi, na przykład różnego zaangażowania, wtajemniczenia i długości, i stosowny odnośnik do jakiegoś dłuższego i wyczerpującego tekstu z zewnątrz (przecież nie zawsze chcemy wklejać ścianę tekstu) ze wszystkimi odnośnikami itp.
Co do bloga o którym pisze @Werdandi: myślę, żebyśmy zaczęli powoli. Blog poza wykopem to dobry pomysł, ale może taki z prawdziwego zdarzenia powinien powstać kiedy ktoś będzie miał czas go nie dość że redagować, to jeszcze dbać o szatę graficzną. Na początek zróbmy najprostszą stronę z samym tekstem, ewentualnie spisem treści i tekstem, taką do użytku codziennego.
Myślę, że na początku powinniśmy dojść do porozumienia aby nikt nie uprawiał samowolki i stworzyć listę chętnych, aby przy każdym zapytaniu co robimy nikt zainteresowany nie został pominięty.
Podsumowując, moim zdaniem z którym można się nie zgodzić najważniejsze jest stworzenie Q&A, bo jakby nataliści chcieli o tym poczytać, to by poczytali, a dzisiejsza dyskusja internetowa zaczyna się zanim ktoś zgłębi temat bo "na już" może się podzielić
  • Odpowiedz
@MPXD: Dobry pomysł i popieram. Nie umiem jednak tego wszystkiego obrać w słowa, raczej od tej strony nie pomogę. Mogę podziałać od strony video, kręcę sobie coś czasem półprofesjonalnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bazarnia: najbardziej się boję że problemem z pomysłem Opa będzie organizacja. Nikt za bardzo nie będzie wiedział na ile rozkazów w którą stronę może sobie pozwolić, ani że trzeba coś zrobić bo przecież zrobi to ktoś inny.
No chyba że np OP postawi jakiś konkretny krok, wtedy będzie można rozdzielić zadania i może coś z tego będzie w dłuższej perspektywie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz