Wpis z mikrobloga

#rosja
#rosjawstajezkolan
#szpiegostwo
Pamiętacie, jak niedawno pisałem o nowym rosyjskim samolocie MC-21 mającym być konkurentem Boeingów i Airbusów? Dziś kolejny rozdział tej historii. Otóż Włosi zatrzymali pod zarzutem szpiegostwa przemysłowego jednego z menadżerów Rostechu Aleksandra Korszunowa. Korszunow przed podjęciem pracy w Rostechu był kadrowym agentem Służby Wywiadu Zagranicznego. Czeka go teraz ekstradycja do USA, bowiem kradł technologie firmie General Electric (przy pomocy włoskich inżynierów pracujących w spółce zależnej od GE), którymi na dodatek Rosjanie dzielili się z Chińczykami.
A kradł dane dzięki którym Rosjanie mogli skonstruować silnik PD-14 - pierwszy, nowoczesny zbudowany od czasów upadku ZSRR, a mający zastosowanie w lotnictwie cywilnym. To właśnie w te silniki ma być wyposażony MC-21.
Rosjanie protestują przeciw zatrzymaniu Korszunowa, wszystkiego się wypierają i twierdzą, że z problemami technicznymi radzili sobie sami.
Smaczku dodaje fakt, że Korszunowa zatrzymano w momencie, kiedy przyleciał do Włoch na urlop... A przecież mógł odpoczywać na Krymie, gamoń.
yosemitesam - #rosja
#rosjawstajezkolan 
#szpiegostwo
Pamiętacie, jak niedawno pis...

źródło: comment_qHK8yWM2LK0zrkCguEp7H5EwihIW9b0C.jpg

Pobierz
  • 11
@yosemitesam: Moje pytanie dotyczyło T34. Nie miałem wątpliwości co do twojej informacji. Nie raz się przekonałem że rzetelnie podchodzisz do źródeł. Masowa kradzież technologii na całym świecie to podstawa rozwoju sowieckich/rosyjskich sił zbrojnych od samego początku istnienia ZSRR. Sami sowieci na wiele swoich produkcji mówili, że to "składane z klocków". Rożne podzespoły kradzione od rożnych krajów i składane w całość za którą ktoś dostawał nagrodę Lenina. ( ͡° ͜ʖ