Wpis z mikrobloga

@SharpEdges: A to nie pomogę nie pamiętam już nawet dokładnie stawki. To było kilka lat temu i firma mi płaciła 35zł/h a klient płacił dla pośrednika chyba 2/3 razy tyle ale nie chcę skłamać.
@keton22: Po pierwsze jakie kroki trzeba powziąć by Cię zwerbowali. Czy niezbędne jest komercyjne doświadczenie i czy bardzo trzeba obniżać stawkę by konkurować z freelancerami z 3 świata.
@SharpEdges: normalnie odpisujesz na ogłoszenia. Na początku masz przerąbane bo pusty profil (brak opinii o wykonanych robotach) więc musisz zrobić na Up solidne portfolio. Ma robić wrażenie.
I odpisywać do oporu i się nie przejmować. Przygotuj się że do pierwszej pracy jest około miesiąca i stawka nie za wysoka (przy obecnych zleceniach okolice 20-25 usd/h). Nie można też za bardzo zaniżać bo potem system oflaguje pracodawcy jak znacznie podniesiesz ponad dotychczasową
@keton22 Dzięki za informację. Ogólnie jeszcze mam pytanie ile się czeka na odpowiedź po złożeniu proposala i też jak powinno wyglądać to portfolio? Czy np. jako front mam przedstawiać projekty na gicie, czy raczej wizualnie?

przy obecnych zleceniach okolice 20-25 usd/h

Ogólnie widziałem stawki dużo dużo niższe nawet od klientów z USA. Raczej mnie interesuje entry level job.
SharpEdges - @keton22 Dzięki za informację. Ogólnie jeszcze mam pytanie ile się czeka...

źródło: comment_I7MpJNFHNdLWg5qxaTBB1aksWhKAeeZh.jpg

Pobierz
@SharpEdges: ludzie niestety nie odpowiadają na proposala jak cie nie wybrali na dalszy etap rekrutacji. Jest to o tyle upierdliwe że każda odpowiedź na ogłoszenie kosztuje tokeny (connects) czyli masz limit aktywnych rekrutacji. W teorii powinni kasować, w praktyce connecty się przeterminują automatycznie po 2 miesiącach i co miesiąc dostajesz pulę.

Nie czekaj tylko masowo odpowiadaj na ogłoszenia. Odpowiadanie po jednym ogłoszeniu to był jeden z moich największych błędów na początku.
@Rabusek: zasadniczo nie ma przymusu ale jak dobijesz się na premium konto to masz dodatkową ochronę a parę razy zdarzyło się że ktoś chciał mi nie zapłacić. Jak masz tracking to upwork wypłaca ci kasę i gania klienta. Oczywiście są jeszcze roboty fixed price gdzie nie ma trackingu.
zasadniczo nie ma przymusu ale jak dobijesz się na premium konto to masz dodatkową ochronę a parę razy zdarzyło się że ktoś chciał mi nie zapłacić. Jak masz tracking to upwork wypłaca ci kasę i gania klienta. Oczywiście są jeszcze roboty fixed price gdzie nie ma trackingu.


@keton22: ja pracuje w obecnej firmie od 4 lat, wiec mi to nie grozi xD Wiec w razie czego mozna to olać, tak?
@keton22: o to mi chodzilo, dzieki miras
Jak zmienie kontraktownie dzieki Tobie i ogarnieciu mojego strachu przez upworkiem masz u mnie dowolne zarcie przez pyszne.pl do 100pln :)