Wpis z mikrobloga

Cześć mirko kochane
Potrzebuję pomocy i rady. Jadę ze znajomymi do #wroclaw i jako, że my z Białegostoku to jak już będziemy na południu to byśmy chcieli pochodzić ze 2 dni po jakichś #gory nie musi być nic hardkorowego. Macie może do polecenia jakieś fajne miejsce, gdzie można łatwo dojechać transportem publicznym z Wrocławia (pociągi, autobusy), da się znaleźć fajny nocleg i jakąś fajną trasę? Myślałem może żeby pojechać gdzieś w #karkonosze bo w sumie to niedaleko. Inna opcja to udać się do #bielskobiala i dalej gdzieś do #szczyrk i tam połazić po #beskidy . Ale to już trochę dalsza wycieczka chyba.

Macie może jakiś ciekawy pomysł? Będę wdzięczny i postawimy coś do picia jakbyśmy mieli okazję tam się gdzieś spotkać.
  • 19
@RBNG: Karpacz na śnieżkę, czarnym szlakiem przez sowią przełęcz, albo Szklarska poręba i wejscie na szrenice i śnieżne kotły. w sumie jest blisko i mozna oba zaliczyc. A jak duzo chodzicie to da sie na raz.
@RBNG: Flixbus z Wrocka do Karpacza jest. A pociąg (już nawet o 5 rano) bezpośredni z Wrocka do Szklarskiej Poręby.
Szklarska - Szrenica i nocleg w Odrodzeniu. Na drugi dzień Śnieżka i zejście na busa do Karpacza. To z tych ambitniejszych planów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RBNG Do Bielska jest w #!$%@? daleko i nie ma dobrych połączeń z Wro, olej ten kierunek. Karkonosze to dobra opcja, ale najlepiej jeśli nastawisz się na przejście granicą i spanie w schroniskach, wtedy i mniej się zmeczysz i więcej zobaczysz. Możesz np pojechać busem do Karpacza, wejść na Śnieżkę, spać w schronisku Odrodzenie i potem przejść przez Halę Szrenicką do Szklarskiej Poręby na PKP.
Może się to wydać długą trasą, ale
@Iudex: Szedłem raz tę trasę że Szklarskiej przez Śnieżkę i z powrotem i jakoś mi tak lepiej pasuje ( ͡º ͜ʖ͡º) Poza tym pociąg jest o 8 w Szklarskiej, nie wiem jak Flixbus w Karpaczu, nie sprawdzałem i nie wiem.

Ale na dwa dni takie przejście w jedną stronę to jest fajna, turystyczna wycieczka
@booolooo Polecam inny wariant: pociągiem w piątek do Janowic, przejście przez Rudawy na Okraj i potem z Okraju na Halę Szrenicka, a w niedzielę rano powrót ze Szklarskiej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@booolooo W piątek po pracy robisz Rudawy, ale to na Okraj dochodzisz po ciemku poza latem. Możesz odwrócić spokojnie i w piątek pojechać do Szklarskiej. Plus jest taki, że w sobotę Zaczynasz trasę na grani.
@Iudex: weź bo wpuścisz kogoś kto nie chodzi po górach w maliny. Pociąg z Wrocławia do Janowic Wielkich to 1:50h a z Janowic na Okraj jest 20km i 5h marszu (mapa pokazuje ponad 6h). Jak nie kończysz pracy o 12 lub nie biegasz półmaratonów górskich to nie jest to trasa na popołudnie nawet latem.
@Ragnarokk: Mamy pytanie od ziomka, który przyznaje się, że nie znalazłby sam Karpacza i który zastanawia się czy nie skoczyć z Wrocławia w Beskid Śląski / Żywiecki na weekend - czyli jakby nie patrzyć górską świeżynkę. I dobrze, że pyta o radę zamiast jechać w ciemno, więc może nie podsuwać mu (i podobnym) pomysłów jak "późno wieczorny" marsz z Janowic na Okraj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)