Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1253
Chciałem tylko przypomnieć, że nasi koszykarze osiągnęli więcej niż, tak chwaleni, piłkarze na Euro 2016. Też dotarli do ćwierćfinału, ale mistrzostw świata, nie Europy, spośród 32, nie 24 zespołów i to drużyną złożoną głównie z zawodników rodzimej ligi, nie mając w zespole żadnej światowej gwiazdy.
Szacun.
#koszykowka #pilkanozna #mecz
  • 54
@dondon: Ktoś już tutaj słusznie powiedział ze w koszykówce liczy się NBA. Co z tego ze w takim turnieju Polacy radzą sobie świetnie, skoro w mistrzostwa nie grają najlepsi zawodnicy z całego świata. W piłce nożnej na turniejach grają gwiazdy z najlepszych drużyn i poziom jest wyższy. Oczywiście gratuluje chłopakom, którzy grają na turnieju i trzymam za nich kciuki, ale to trochę inna skala gry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@quelto:@Otter:
Ale wiecie, że ćwierćfinały to zawsze 8 zespołów. Łatwiej dostać się do najlepszej 8 spośród 24 niż 32.
Edit: spójrzcie chociażby na to, że piłkarzy od ćwierćfinału dzieliły 4 mecze, koszykarzy 5.
Tak w ogóle to dodam, ze sam jestem kibicem kopanej januszem basketu i nie miałem zamiaru dowalić kibicom, tylko chodziło mi o docenienie osiągnięcia koszykarzy i przy okazji frustrację, że potencjał najlepszego pokolenia piłkarzy od lat jest marnowany.
@Ciupagaa: Ale koszykarze musieli wyjść z dwóch grup. Idąc Twoim tokiem rozumowania, łatwiej wygrać jak rywalizuje 100 zespołów, niż jak rywalizuje 10.
Więcej zespołów = dłuższa ścieżka do ćwierćfinału.
Albo inaczej:
u piłkarzy prawdopodobieństwo dotarcia do ćwierćfinału to 8 do 24, czyli 1 do 3
u koszykarzy prawdopodobieństwo dotarcia do ćwierćfinału to 8 do 32, czyli 1 do 4