Wpis z mikrobloga

Zamiast rozpisywać się na wykopie fragmentami, postanowiłem jednak cały mój pomysł powoli spisywać na razie V 0.1
Poddawać opinii mirków, wysłuchiwać rad i uwag.

Uwaga, kto nie lubi czytać więcej niż opis na wykopie, niech to leje szkoda jego czasu :)

TL;DR
To początek opisu mojej koncepcji na założenie spółki która mam nadzieję po pewnym czasie będzie przynosiła jak to mówią #dochodpasywny

To jest wersja 0.1 i mam nadzieję, że wciągu kilku tygodni z Waszą pomocą uda mi się dojść do wersji 1.0 (nie no w dzisiejszych czasach 1.0 to słabe, co najmniej 4.0 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

link

A pytanie na dziś:
Jeżeli nie tylko apki na komórkę to co? Na czym można powoli zarabiać? (w kontekście tego co napisałem w linku)
Czyli poświęcamy czas "raz", a potem czerpiemy ewentualne korzyści. (od razu mówię, odpowiedzi typu bitcoin będę kasował, nieruchomości itp. też odpadają w tym kontekście)

Jak tak patrzę na rynek to o czasem myślę, że szkolenia online, raz zrobisz i "zapominasz".

#wyzwanie111tygodniy Tydzień 2 #biznes #inwestycje #pytanie
  • 13
chociaż z tymi "prostymi apkami" to wg mnie musisz mieć bardzo dobrą strategię. Już chyba łatwiej będzie z jakąś prostą grą mobilną


@KingFight: Dzięki za uwagę, zapisana :)
Sprawa do analizy, bo z kolei koszt wytworzenia gry jest większy, hm..chyba, żeby odpowiednią niszę znaleźć.
Jak wspomniałem temat do analizy.
@LowcaG: w grę wchodzą wszelkiego rodzaju apki? nawet jakieś proste kalkulatory? jaki planujesz podział zysku z reklam i ew. sprzedaży apek?
Zakładając, że: ja wnoszę tylko apkę do "biznesu". Oczywiście mam na myśli sam zysk. czyli już odliczmy wydatki na księgową i np. reklamy.
@WhiskeyIHaze: O, b. dobre pytanie, to oznacza, że nie dość jasno napisałem.

Nie, do "biznesu" nie wrzucasz czego sobie chcesz.
Ja to widzę tak:

Zanim się zawiążemy, będzie grupa osób która chcę włożyć pieniądze(wspomniane 10k zł)
I druga grupa która chciała by zostać udziałowcem za pomocą aportu.

Wszyscy wymyślamy od jakich apek zaczynamy i dziwnym trafem wszyscy wymyślili, że taki kalkulator to genialny pomysł ;)
Szacujemy ile kosztowało by zrobienie go
@LowcaG: teraz wszystko jasne. Czyli jeśli chciałbym w tym wziąć udział to mam powiedzmy dwa wyjścia. Jedno wchodzę w spółkę i wnoszę apkę jako aport. Rozumiem, że w takim wypadku normalnie rejestrujemy spółkę, wszyscy udziałowcy są wpisani i tak dalej.
Drugim wyjściem (chociaż, z opisu wynika, że raczej takiej osoby nie szukasz) jest napisanie apki i po prostu sprzedanie jej Twojej spółce.
Czyli jeśli chciałbym w tym wziąć udział to mam powiedzmy dwa wyjścia.


@WhiskeyIHaze: No jest jeszcze wersja gotówkowa, że wpłacasz udział gotówkowy. (tych osób musi być też trochę aby to miało sens, moje 10k to za mało)

edno wchodzę w spółkę i wnoszę apkę jako aport. Rozumiem, że w takim wypadku normalnie rejestrujemy spółkę, wszyscy udziałowcy są wpisani i tak dalej.


@WhiskeyIHaze: Dokładnie.

Drugim wyjściem (chociaż, z opisu wynika, że
@LowcaG: no ciekawa sprawa. dodaje sobie do obserwowanych i zobaczymy jak to wyjdzie.
gotówką raczej w to nie wejdę. Ale też, podobnie jak Ty myślałem o jakimś pasywnym przychodzie z apek na telefony. Z tym, że mój plan był taki, żeby robić proste apki samemu i samemu to udostępniać w google play albo apple. Ale na razie to muszę się trochę przekwalifikować w tym temacie.
no ciekawa sprawa. dodaje sobie do obserwowanych i zobaczymy jak to wyjdzie.

gotówką raczej w to nie wejdę. Ale też, podobnie jak Ty myślałem o jakimś pasywnym przychodzie z apek na telefony. Z tym, że mój plan był taki, żeby robić proste apki samemu i samemu to udostępniać w google play albo apple. Ale na razie to muszę się trochę przekwalifikować w tym temacie.


@WhiskeyIHaze: To bardzo podobny plan :)
Z
dlatego dodałem sobie Twój tag do obserwowanych. jak się ogarnę z przekwalifikowaniem, a Ty nadal będziesz coś działał w tym temacie to razem może być zdecydowanie łatwiej.


@WhiskeyIHaze: jasne. Myślę, że dopracowywanie tego potrwa trochę jeszcze. Z resztą jakaś lokata kończy mi się dopiero w grudniu więc jeżeli już to wtedy ruszy bardziej praktycznie.
kontynuujesz serię?


@ksardas: Tak, tylko z wykopu się trochę wycofałem a tego i tak tutaj nikt nie czyta ;)
No i ludzie mnie prawie przekonali, że współpraca z kimś to słaby pomysł.(ciągle nie wiem jak to rozwiązać)

No ale pomysł ciągle ewoluuje, czasem kółka zawraca ;)

Próbowałem w między czasie z freelancer i "Hindusami" ale tylko straciłem czas (pieniądze udało się odzyskać, ale czas ważniejszy), no ale jeszcze kolejne podejście będę