Wpis z mikrobloga

Przecież jak taki typowy Zdzisiu ze stolarni usłyszy ze do 2023 zamiast 2250 brutto ma dostać prawie dwa razy tyle, to mu czerep wygrzeje i zakreśli PiS ze łzami w oczach. Boże dlaczego urodziłem się w takim #!$%@?łym kraju:(

#bekazpisu #wybory #polityka
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wiem_wszystko: ja dalej poza pieprzeniem o chlebku za 100zł nie usłyszałem konkretów by coś złego miało się wydarzyć, po prostu ceny pójdą w górę do poziomu zarobków w euro i to tyle, rynek sam ureguluje resztę, inflacja byłaby ogromna tylko gdyby podnosić to z 1500zł
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: nie rozumiesz że płaca minimalna to przeżytek. Już dawno nie funkcjonuje w większości krajów. To tylko wstęp do innych uregulowań płacowych. Po drugie ma wzrosnąć o 1800 brutto co jest zagraniem typowo pod wyborcę. Co z tego że dostaniesz więcej jak kupisz tyle samo albo i mniej bo pamiętaj najbardziej po kieszeni oberwie się pracodawcy...
  • Odpowiedz
@jacieniemog28 ceny w górę, wartość pieniadza w dół, zwolnienia, rozwój szarej strefy, dojechanie przedsiębiorców, którzy będą zamykać działalność, podatki w górę, ZUS w górę, bezrobocie w górę. Po co zrobić coś na czym normalny, myślący i wykształcony człowiek skorzysta? Po co zwiększyć kwotę wolną od podatku? Po co zmniejszać ZUS i podatek dochodowy? Nie ma po co, skutki takiego rozsądnego działania odczują wyłącznie osoby, które na pislam nigdy nie zagłosują, trzeba
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko ale ty #!$%@?... jeszcze chyba nikt nie widzial podwyzszania plac przez te wasza niewidzialna reke rynku ;) powiem krotko, przedsiebiorca nigdy nie zaplavi wiecej niz musi, do europy ciagle naplywa tania sila robocza godzaca sie pracowac za mniejsze wynagrodzenia... jak nie wprowadzisz placy minimalnej to sama z siebie drgnie nieznacznie i to na przestrzebi wielu lat. Przekonaj mnie ze jest inaczej ( )
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko i nadal sa na poziomie gowna a nie godnego zycia. Naprawde tych koncernow nie stac by zaplacic godnie? Te wasze wolnorynkowe #!$%@? po prostu nigdy nigdzie nie dzialalo, jedyne co powodowalo to wyzysk. Nie kozna tez isc w strone nadmiernej regulacji, trzeba znalesc zloty srodek. Placa minimalna jest jednym ze zlotych srodkow.
  • Odpowiedz