Wpis z mikrobloga

@2ndLaw: tak myślałem, że to pewnie styknie, ale wolałem dopytać. Warto się bawić w polską wersję czy może lepiej angielska? Żaden z nas z angielskim problemu nie ma.
  • Odpowiedz
@Jotu: Zacznijcie od czegoś prostego. Nie piszcie historii na miarę Tolkiena, czy Martina.
Jak MG wymyśli motyw przewodni kampanii - spotkacie się, żeby zrobić postaci. Niech każdy wymyśli sobie kilka szkiców postaci z cechami - dwoma za które się ją lubi, jedną neutralną, jedną negatywną ( na przykład krasnolud-kapłan który, choć wierny i skory do pomocy, to lubi teologiczne dysputy i wiecznie zrzędzi, albo wesoły i empatyczny niziołczy złodziej, ale wścibski
  • Odpowiedz
@Jotu: Od siebie proponuje tańszy zestaw. Dndbeyond aby założyć postaci (darmo podstawowe rzeczy są, styknie), kilka zestawów kości najtańszych (Na Ali kosztują śmieszne pieniądze) i zakupić przygodę:

https://www.dmsguild.com/m/product/268015

Basic Rules po angielsku zarówno dla Mistrza Podziemii i graczy znajdziecie na oficjalnej stronie dnd lub na dndbeyond. To wam wystarczy aby zagrac i zobaczyć czy się podoba.

Starter jest świetny ale tak naprawdę po rozegraniu przygody tam zawartej (Kilka długich sesji. Ja
  • Odpowiedz
@Jotu: Podobnie jak poprzednicy albo Podręcznik Gracza + Przygoda (żeby mocno odciążyć początkującego Mistrza Gry) albo ew. Starter, choć ten jest mniej przyszłościowy, jeśli granie Wam się spodoba.

Co do wersji angielska czy polska, aktualnie polskie wydanie 5 edycji D&D ma sporo błędów w tłumaczeniu mechaniki, choć podobno Rebel ma już poprawione wydania. Jeśli miałbym wybór poprawione wydanie, a angielski oryginał bez wahania brałbym to w naszym rodzimym języku, bo zawsze
  • Odpowiedz
@Jotu: jak nie macie o tym pojęcia to zacznijcie od Warhammera 2 ed. Jest dość fajny, z ciekawymi klasami i w miarę przejrzysty, a nie jak dnd z milionami tabel
  • Odpowiedz
@Jotu: Tak jak koledzy ci pisali zestaw startowy to dobra opcja, co do wersji jezykowej to możecie zacząc od Polskich podręczników a później śmiało przerzucić się na angielskie.

Ja dam od siebie wam 2 rady:

1. RPG to świetna zabawa w której albo wszyscy wygrywają albo wszyscy przegrywają , mistrz podziemii nie stoi w opozycji do graczy .
2. Weź gotową przygode i poprowadź a później kolejną i kolejną , jak
  • Odpowiedz