Wpis z mikrobloga

@jotem1st: Pod kartę podpinasz swoją kartę z polskiego banku. Doładowanie trwa około 3 sekund.
Można zrobić przelew, ale to trwa.
Karta jest w funtach. Domyślnie przy płatności w sklepie musisz zawsze powiedzieć że mają naliczyć w złotówkach.
Oczywiście karta jest walutową, więc jeśli wpłacasz złotówki, to ściąga złotówki.
Potrzebuję karty do płatności np. dla google. Swojej płatniczej z głównego konta nie chce podpinać z wiadomego powodu, a paypala google nie akceptuje...
@jotem1st: Bezpieczna jest.
Możesz robić przelew, jak pisałem wcześniej.
Ja mam podpiętą kartę z banku w Polsce.
Revolut z poziomu apki można zablokować.
Inną kartą jest jeszcze curve.
Nie ma czego się bać.
Nie ma minimalnej kwoty dla revolut jaką należy wydać by nnie płacić za kartę.
A transakcja zasilenia revolut, w moim banku jest jako obciążenie, więc tym samym wyrabiam miesięczny limit płatności za kartę w złotówkach w PL.
Karta jest w funtach. Domyślnie przy płatności w sklepie musisz zawsze powiedzieć że mają naliczyć w złotówkach.


@Igor_x: pierwsze karty Visa tak miały, nowe mastercard wydawane od jakiegoś czasu są już pozbawione tego problemu.
@klepie-biede: Mam vise sprzed roku z kawałkiem.
Nie zmieniam, bo mam różne subskrypcje z zagranicznych serwisów. Teraz jest problem z tym, więc nie zmieniam.
Curve muszę sobie jeszcze zamówić.
Takie karty, to dobra rzecz.
@Igor_x: pierwsze karty Visa tak miały, nowe mastercard wydawane od jakiegoś czasu są już pozbawione tego problemu.


@klepie-biede: revolut znowu wydaje visy i ludzie pisali z innych krajow ze te karty sa rozpoznawane jako brytyjskie
@Igor_x: testowałem revolut. Wymaga przedpłaty by w pełni działał. Niby to tylko 20 zł, ale mój bank za przelew transgraniczny życzy sobie... 15 zł prowizji. Można to ominąć podpinając kredytówkę, ale revolut miał być własnie dla mnie kredytówką. Teraz nawet uplay nie da się gry kupić bez kredytówki. Niby jest paypal, ale przez uplay+, którego nie da się nie chcieć, wymusza na Tobie od razu kredytówkę
@pepkodziobak: Kupiłem wczoraj w żabce za 19.99 i faktycznie, nie liczą sobie extra za doładowanie, za użytkowanie etc. Więc całkiem spoko opcja na prepaida. Patrzyłem inne formy i np. w moim banku wydanie karty to tylko 12 zł, ale za każdy rok ważności, a domyślnie ma 4 lata ważności i musisz zapłacić z góry ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak ja nie lubię takiego ściemniania :D