Wpis z mikrobloga

@cysterna: biorąc na firmę może jako tako jeszcze się to opłaca, ale osoba prywatna dostanie o wiele lepszą ofertę na kartę niż w abo, zwłaszcza teraz patrząc na tendencje w górę z cenami abo. A telefony w większości u operatora wychodzi o wiele drożej niż iść do media expertu np i wziąć na raty no i jeszcze syfiaste oprogramowanie operatorów...
@ZmutowanaFrytkownica: tu właśnie się nie zgodzę, w większości tak, ale ponad rok temu kupiłem P20 pro w abo płaciłem za niego tyle ile mniej więcej zapłaciłbym w najlepszej ofercie na rynku na kartę + telefon nowy.
@szybkaszyba: no jedynie jeśli chodzi o oprogramowanie to masz racje, ale tak w zasadzie jeśli kupujesz telefon z półki średnia+ to nie ma znaczenia co oni tam wrzucą bo i tak ja przynajmniej nigdy
@cysterna: uważają tak głównie ludzie:
1. świadomi
2. kalkulujący
3. przesiądujący na forach internetowych, etc.
Wbrew pozorom dużo osób kupuje telefony u operatorów, przy niektórych ofertach nawet osoby indywidualne dostają przyzwoitą ofertę.
Największym problemem operatorów jest umową trwająca dwa lata lub dłużej. :)
@cysterna: Bo przeważnie jest tak że w podsumowaniu telefon wychodzi jakieś 30% drożej niż mógłbyś go kupić na rynku. To bez sensu i nie opłaca się, nawet jak bierzesz na firmę to lepiej z reguły wychodzi kupić go na firmę i zafakturować jako koszt, i tak jesteś 30% ceny do przodu. Oczywiście zdarzają się oferty że cena jest rynkowa i wtedy można brać.
@szybkaszyba: a to możliwe, z resztą mnie to jakoś i tak bardzo nie boli, bo zazwyczaj telefon od operatora mam max pół roku i go zmieniam :D
@miiihau: ja zawsze biore na 2 lata bo to się najbardziej kalkuluje, i tak samo licze sprawdzam i jak jest ok to biorę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cysterna: a skąd masz te telefony, jak nie z umowy? Może w twojej sytuacji łatwo o nowy telefon, ale kto inny jest z tym, co weźmie, udupiony przez 2 lata.