Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje kupno telewizora do oglądania filmów (blu-ray), siedzisko byłoby oddalone od TV jakoś 2/3 metry. W ile cali powininem mierzyć i w jaki model? W późniejszym czasie chciałbym dokupić do tego nagłośnienie.

Myślałem o projektorze, ale chyba nie ma sensu w tak małym pokoju (ile m2 nie pamiętam, ale od jednej do drugiej ściany odległość chyba wynosi 4/5m)

#telewizory #kinodomowe #bluray #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@YogiYogi Jakiś konkretny model? FullHD czy 4k? Bo nie wiem w sumie jak z rozdzielczością. Myślę, że chyba 1080p mi starczy, zwłaszcza, że TV jakoś diametralnie też daleko nie będzie oddalone

@MarchwicaMuzgu Mówisz? Czyli dobrze myślałem
@Pafeuuu: Internet Ci wyłączyli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przypuszczam, ze 4K OLED którym warto będzie się zainteresować to koszt około 5000zł.
Jeśli dysponujesz 2000zł to raczej szukaj czegokolwiek do takiej granicy.

Tu masz ciekawe porównanie kilku modeli:
https://hdtvpolska.com/czy-za-4000-zl-da-sie-kupic-telewizor-na-lata/?showfull=1

PS
Jeśli chodzi o projektor to ja z ~4m uzyskuje 110" i jest to widoczna rożnica w porównaniu do TV 55".
Proj Optoma HD27e kupiona w promocji za 1999zł.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pafeuuu: serio? 2m od twarzy chcesz dać 55"? Przecież to bzdura. Idź do sklepu, stań sobie te dwa metry od takiego i powiedz czy to jest wygodne. Mnie się wydaje że 42" jest wystarczające
@barwus: Też tak myślałem że to będzie za blisko - ale akurat w przypadku OLEDa wrażenie jest jak w kinie (i mam porównianie z klasycznym LCD gdzie subiektywnie widziałem różnicę).

@Pafeuuu 5k niestety :/ - ale to zupełnie inny świat. Powiem Ci że do sklepu wchodziłem na 99% przekonany że chce kupić Sansunga QLED i sprzedawca pokazał mi OLEDa. Porównałem sobie ten sam filmik na obu ekranach bo mogłem - i