Wpis z mikrobloga

PKW wybiórczo potraktowała KWW Bezpartyjni i Samorządowcy, skrupulatnie sprawdzając każdy podpis, czego nie robiła wcześniej wobec innych komitetów. Dowód na piśmie na obrazku a tutaj też szczegółowy wykaz ze sprawdzania podpisów - nie publikowano takich wobec innych komitetów (w Warszawie odrzucili 30% podpisów...)
https://warszawa.kbw.gov.pl/pliki/1567702054_KWW_KBiS.pdf
#wybory #polityka #bezpartyjni #4konserwy #konfederacja #pkw
badtek - PKW wybiórczo potraktowała KWW Bezpartyjni i Samorządowcy, skrupulatnie spra...

źródło: comment_ntOVrnpFncw74yXpBtiyA2PsdvToeDHb.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@badtek: To chyba normalne, że jak na listach znajduje się podpisy zmarłych osób to sprawdza się takie listy dokładnie, bo ewidentnie podpisy były fałszowane.
  • Odpowiedz
  • 4
@badtek 127 martwych dusz to już mega przegięcie i nie bez powodu się mówi, że mogli używać jakiejś bazy danych lub kserówek.
  • Odpowiedz
@Volki: @kolanin: a skąd wiecie ile trupów było na innych listach? Ano właśnie, nie wiemy, a były na pewno, tylko PKW tego nie sprawdzała a przynajmniej nie publikowała.
Poza tym komitet nie ma możliwości weryfikacji, jakiś sympatyk podrzuci Ci świnie i nei masz jak tego sprawdzić.
  • Odpowiedz
@badtek: Ale już sprawdzane zostały także wykazy podpisów innych komitetów. No przykro mi - to u Bezpartyjnych były "wpisy" zmarłych. Oczywiście nie wykluczam, że w innych komitetach nie było - ale inne komitety zdołały zdobyć po 5 tysięcy prawidłowo złożonych podpisów w 21 okręgach. Okręgowe Komisje Wyborcze liczą podpisy tak długo, aż będzie poprawne 5 tysięcy...choćby wcześniej zakwestionowali powiedzmy 683 podpisy za coś albo z innego powodu. Jak dobijają do 5
  • Odpowiedz
Ale już sprawdzane zostały także wykazy podpisów innych komitetów. No przykro mi - to u Bezpartyjnych były "wpisy" zmarłych. Oczywiście nie wykluczam, że w innych komitetach nie było - ale inne komitety zdołały zdobyć po 5 tysięcy prawidłowo złożonych podpisów w 21 okręgach. Okręgowe Komisje Wyborcze liczą podpisy tak długo, aż będzie poprawne 5 tysięcy...choćby wcześniej zakwestionowali powiedzmy 683 podpisy za coś albo z innego powodu. Jak dobijają do 5 tysięcy to
  • Odpowiedz
@badtek: Okręgowe Komisje Wyborcze publikują uchwały ws. odmówień rejestracji list komitetów oraz kandydatów na Senatora - wszystkie uchwały znajdują się na stronach konkretnych OKW. Ja choćby wstawiłem z OKW Katowice II - gdzie masz dokładny wykaz co w danych podpisach było nie tak. Choć większość jak widziałem nieprawidłowa, bo podany został inny adres...czyli pewnie ludzie podawali miejsce zamieszkania, a nie zameldowania. Tu masz np. OKW z Nowego Sącza, które odrzuciło rejestracje
  • Odpowiedz
@Mrboo: przecież ja wiem to wszystko. Pokaż mi statystyki innych komitetów co do list do sejmu. Pokazales jedna kandydatke do senatu, ktora jest bez wpływu na listy wyborcze.
  • Odpowiedz
Publikowane są tylko statystyki dotyczące komitetów którym odmówiono. To pisz sobie do PKW. Ewentualnie może próbuj złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej.
  • Odpowiedz


@Mrboo: ano widzisz. Dlaczego? bo ich nie liczono skrupulatnie. Prosiłem, pisałem już do PKW o opublikowanie statystyk z liczenia poszczególnych komitetów. Nie zrobili tego. Wybieralają się PRowo i nic więcej.
  • Odpowiedz