Wpis z mikrobloga

Hej Mirunie. Proszę o pomoc w sprawie zachowania kotów.Od 5 dni mam w domu przygarnięta z ulicy młodą kotkę (nie znamy jej pochodzenia ale jest sympatyczna otwarta i bardzo bystra -nie boi się niczego .kotka ma ok 4-5 miesicy ) problem polega na tym że mamy w domu drugiego kota (3.5 rocznego kocura -kastrata).na początku był nią bardzo zainteresowany .... podchodzi do niej ..ale z każdym dniem robi się bardziej wycofany syczy i ucieka przed małą (pragnę dodać że ona chce się bawić w żaden sposób nie jest agresywna tylko go cały czas zaczepia nie daje mu spokoju ).i tu teraz pytanie z mojej strony .Czy ktoś miał podobny problem?? żal mi tego starszego kota ...że miał ciszę i spokój a teraz istny cyrk ale myślę że jest to też kwestia czasu. Cały czas staramy się żeby kocur czuł się bardziej peny siebie ...a młodą staramy się męczyć przez zabawę ...ale może ma ktoś jakieś pomysły ??o których nie pomyśleliśmy ??

#koty #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pokazkota
felixos - Hej Mirunie. Proszę o pomoc w sprawie zachowania kotów.Od 5 dni mam w domu ...

źródło: comment_UmwrmrZWJNXC0jAtM0QiQIYT84xWGGKN.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Karbon315 nie był wpuszczany od razu. Codziennie po trochu na parę minut. Na początku ta mała syczała na niego, on był ciekawy. Teraz jest na odwrót.
  • Odpowiedz
@felixos: Pierwsza kwestia czy nowy kot znaleziony został przebadany dokładnie przez weta i odrobaczony. Druga to jestem straszna kociarą i już kilka razy wprowadzałam nowego kota do starych (czy to jeszcze mieszkając z mama czy już na swoim) - nowy musi przejść zapachem Twoim, mieszkania, zazwyczaj stare najpierw syczą, ale po kilku tygodniach się przyzwyczajają i zanim się nie obejrzysz jeden będzie mył drugiemu głowę ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Lonate tak Mirabelko kotek jest przebadany i odrobaczony(zresztą z każdym moim kotem na początku miałem przeboje zdrowotne więc wolę dmuchać na zimno). Ja już też miałem kilka kotów .ale z tym problem borykam się pierwszy raz.przedetem miałem kotkę i młode więc te zachowania były zupełnie inne. .i koty mały dom i ogród.a teraz mieszkam w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
  • 1
@felixos zachowanie starszego kota w stosunku do was się zmieniło? Pewnie tak jak pisze lonate, kwestia czasu żeby się do siebie przyzwyczaiły. Starszy kot pewnie jest w szoku ze nagle ma kompana, poświęcacie mu mniej uwagi itd.

Bardzo fajna kotka :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@felixos: jest spray uspokajający na takie okazje. Zwykle stary kot się boi z miesiąc A potem jeśli spokój jak się zaczyna bawić, ganiac i lizac
  • Odpowiedz
@Pio23: Wydaje mi się że starszy kot zaczyna powoli się przyzwyczajać do nowej sytuacji. Koty dalej są osobno na noc. W dzień staramy się dużo bawić z tą małą żeby była zmęczona, wtedy nie ma siły za nim ganiać i jest ok. Myślę że to kwestia czasu, ale jest lepiej niż było.
  • Odpowiedz
  • 1
@felixos Tyle czasu był sam i to dla niego nowa sytuacja ze nagle ma koleżankę :) Pewnie za jakiś czas będą razem się bawić. Wstawiaj jakieś zdjęcia na bieżąco ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz