Wpis z mikrobloga

Freesync jest super, 50fps wygląda jak twarde 60 tak samo jak lekkie wachania w jego okolicach. Specjalnie zamówiłem kabel DP bo na kartach Nvidii tylko w ten sposób działa (nie chciałem wcześniej bo drogie są takie 5 metrowe+ działające ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie HDMI jest stworzone pod długie odległości) żeby móc się tym ratować w takim Control gdzie optymalizacja jest średnia w 1440p jak podkręcisz detale.

Mój monitor ma zakres tylko 48-75Hz ale chyba udało mi się go rozszerzyć w dół do 44/45Hz, musze potestować dalej jak przyjdzie kabel (bo mam taki krótki że nie sięgnie i musiałbym mieć monitor na podłodze xD). Jednakże to ogromna pomoc dla niestabilnego 60fps bo gdy jest to w tych granicach to nawet nie wiesz kiedy jest to niestabilne.

HDMI 2.1 też będzie mieć odpowiednik Freesynca czyli zaadaptowany od VESA Adaptive Sync więc mam nadzieje że konsole to odblokują do użytku bo nie ma powodu czemu by nie miały. To będzie idealna pomoc dla odblokowanych klatkarzów w grach gdzie nagłe spadki (no wiadomo że nie do 30 fps ale w granicach zdrowego rozsądku) są niezauważalne .

Freesync to Lifehack dla gier, nie kupujcie monitora bez a słyszałem że w TV się już też pojawiają. Z wyjściem HDMI 2.1 powszechnie jako standard będzie tego zalew.

#pcmasterrace #gry #konsole
Navari - Freesync jest super, 50fps wygląda jak twarde 60 tak samo jak lekkie wachani...

źródło: comment_P8kMehXLw9OewJxT1KHkcpejmfxaM4oA.jpg

Pobierz
  • 5