Wpis z mikrobloga

Nie dość, że mam długi to jeszcze nie znajdę roboty przez wrzucenie mnie na czarną listę pracowników, cała historia:

Jakoś w czerwcu znalazłem sobie kolejną robotę, nie spodobało mi się za bardzo, więc koło trzeciego dnia poinformowałem uprzejmie i telefonicznie, że z niej rezygnuję i tego dnia nie przyjdę. W odpowiedzi usłyszałem, że dostanę 'karę' za absencję, pytając na czym ona polega i dopytując czy jest to kara finansowa usłyszałem, że tak, po zapytaniu ile ona wynosi itd. nie dostałem żadnej informacji, ogółem zostałem szybko zbyty, gdy powiedziałem, że niestety dnia następnego przez brak czasu nie mogę oddać ciuchów (głupiej koszulki pracowniczej? xD), chciałem umówić się na inny dzień, ale nie miałem sposobu przez szybkie zakończenie rozmowy i zagrożenie mi, że nie dostanę się do pracy przez ŻADNĄ agencję w Polsce i w Czechach. Uznałem, że to śmieszne, wypłatę za te dwa dni dostałem i chyba coś tam co mieli odtrącić odtrącili, znalazłem potem inną pracę, ale przez względy zdrowotne musiałem niedawno zrezygnować. Szukając od około tygodnia innej po raz kolejny napotkałem ogłoszenie z agencji w której wtedy pracowałem. Nie skojarzyłem nazwy, ale Pani po drugiej stronie telefonu poinformowała, że na tej czarnej liście się znajduję, nie wiedziałem o co chodzi, ale przypomniałem sobie opisując całą sytuacje. Pani poinformowała, że już niejednokrotnie były problemy z tą drugą i że spróbuje to rozwiązać, ale niestety nie ma możliwości, aby z tej czarnej listy mnie wypisać, a dostęp z tego co się dowiedziałem ma do niej przez PESEL pracownika większość agencji.
Ach, a byłem przez ostatnie dni pierwszy raz od dawna taki pogodny i wesoły chłopak, przepełniony empatią i człowieczeństwem, chcący naprawić świat i pomagać ludziom, znowu #!$%@?.
MOŻE CZAS NA ZEMSTĘ I POKAZANIE SZMACIURZE GDZIE JEJ MIEJSCE.

Btw, to mój pierwszy post mimo, że czasem sobie coś obserwuję i zawsze bolał brak konta, także CZEŚĆ WSZYSTKIM. WARTO TU ZOSTAĆ CZY #!$%@?Ć XDDDD?
  • 14
@mozliwienajdluzszynicknawykopie2019: jaka lista po jakim pesel xD to jest dyskryminacja, po czymś takim powinieneś ich cisnąć od razu za dyskryminację :D. Twoje dane mogą przechowywać tylko w zakresie określonym przez przepisy, ale nie mają prawa wrzucać Cię na żadne czarne listy i dodatkowo komukolwiek to udostępniać xD.
Co to za bait w ogóle xD
@Sztywny3: to ogólna lista, a nie tylko dla tej agencji, czyli jestem wyświetlany w bazie przez PESEL także u innych pracodawców co szczególnie utrudnia mi znalezienie czegokolwiek mimo, że zawsze byłem chwalony i wszystko grało (poza niestety bardzo często krótkim stażem, bo nie umiem wytrzymać dłużej gdzieś niż kilka miesięcy). Nawet ta jedna powiedziała, że coś takiego nie powinno mieć miejsca, w dodatku napisane w tej korespondencji zostały jakieś bzdury, że
@antkowa: to nie żaden bait, mam nagraną rozmowę z czerwca, ponieważ wszystko sobie zawsze nagrywam, gdybym czegoś zapomniał lub, gdy właśnie było mi coś potrzebne tak jak w tej sytuacji. Upubliczniał nie będę ani sobie robił problemów, bo co jak co, ale chyba prawa do tego nie mam (tak samo do nagrywek bez wcześniejszego poinformowania i wyrażenia zgody rozmówcy).
@antkowa: chciałbym zaznaczyć, że umowa była spisywana w Czechach po czesku (nawet nie wiem co podpisałem, brawo ja. Ale potrzebowałem wtedy szybko fuchy, no i to dość 'znana' agencja i umowy to kopiuj+wklej więc niczego nie podejrzewałem).
@mozliwienajdluzszynicknawykopie2019: no więc nie znam się na czeskim prawie pracy, ale na pewno obejmuje ich dyrektywa UE o Rodo i na pewno o dyskryminacji. A więc mówienie ci wprost że Cię nie zatrudnia bo znajdujesz się na jakiejś czarnej liście, która nie ma prawa bytu jest dyskryminacją. Tak samo jak nie chcesz zatrudniać matek z dziećmi bo mają dzieci, albo czarnych bo kradną. To wszystko jest dyskryminacją i jest karane. Upubsicnionie
@antkowa: czekam do poniedziałku na odpowiedź od tej z którą dziś rozmawiałem, napisała do ich 'agenta' który ma się dowiedzieć za co zostałem na tą czarną listę wpisany, gdy nie dostanę kontaktu zwrotnego do tego czasu to sam zadziałam. Niby prawa nie mają, ale kto ma hajs na prawników i całe to gówno? Można się wychylać, ale są ludzie którzy jak chcą to i tak znajdą na Ciebie sposób.