Wpis z mikrobloga

Mireczki Kochane,

W końcu trafiła mi się okazja by spełnić jedno z mniejszych marzeń. Mam w planach rzucić wszystko na 3-4 dni w przyszłym tygodniu i ruszyć w #bieszczady (oraz Przemyśl, by forty obejrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Na Przemyśl mam w planach 1 dzień z hakiem, na Bieszczady koło 2 dni.

Z Przemyślem sobie poradzę. A co warto w Bieszczadach zobaczyć? Bo mam na trasie na ten moment Solinę, Bóbrkę i Cisnę. Walory zarówno widokowe, dotyczące #folklor czy #historia jak najbardziej są istotne!

Nocleg nie gra roli. Jak będzie trzeba to i w aucie się gdzieś na parkingu przekimam pod 3 kocami. Natomiast prysznice jakby ktoś po drodze kojarzył, to też prosiłbym o informacje.

#gory #urlop #bieszczadytrip #pytanie #kiciochpyta #mirkopomusz
takitamktos - Mireczki Kochane,

W końcu trafiła mi się okazja by spełnić jedno z m...

źródło: comment_lNgerS0U862sViALpq8BR0v8Hp2GmMCm.jpg

Pobierz
  • 9
@taki_tam_ktos: mieszkałem tam całe dzieciństwo i nic mi nie przychodzi do głowy, ewentualna ciekawostka to to, że w okolicy jeziora solinskiego jest jeszcze jedna o wiele mniejsza zapora ale jest, jest nad nią ośrodek turystyczny ale nazwy sobie teraz nie przypomnę
jak dla mnie w Cisnej nie ma co zwiedzać.


@jjstok: Ewentualnie przejechać się bieszczadzką kolejką wąskotorową.

@taki_tam_ktos: Jeśli chodzi o trasy, to z Cisnej idź na Jasło. Bardzo widokowy szczyt, a na szczęście nie tak oblężony jak połoniny w parku narodowym. Ale oczywiście, te najciekawsze i najładniejsze góry są trochę dalej - okolice Wetliny i Ustrzyk.
@taki_tam_ktos: jeśli chodzi o cel wyprawy, to mogę tylko rzucić klasykami: Połoniny Wetlińska i Caryńska, Tarnica (np. przez Bukowe Berdo), Krzemieniec (albo na szczycie poza samą atrakcją, jaką jest styk trzech granic, praktycznie nic ciekawego nie zobaczysz, bo to las). Miasteczka sobie daruj w ogóle.

Co do noclegów, to klimat kempingu jest mi raczej obcy, no ale masz parę pól namiotowych (Bereżki, Ustrzyki Górne), w których zapłacisz pewnie za sam parking