Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Gardze PiSem, rujnuje nas gospodarczo ale jakie mamy alternatywy?
Liberalna opozycja z przekręciarzami i miernotami, która liberalność, zwłaszcza gospodarczą ma tylko w nazwie, skoro najpierw krytykowała programy socjalne PiS, a teraz chce je utrzymywać lub zwiększać.

Dalej.. PSL? Paria rolników z kukizem? Pozwólcie że nie skomentuje.

Socjaldemokracja z byłymi komunistami? Mam już dość socjalizmów i zajmowania się w pierwszej kolejności światopoglądem - odpada.

Kto tam jeszcze zostanie z tych co zarejestrują listy?.. A no tak, Konfederacja.
Zbieranina wszelkiego rodzaju szurów - od Korwina który mówiąc jedno mądre zdanie powie zaraz dwa głupie i zatrzymał się w XIX wieku, narodowcy - jeszcze badziej wchodzący w dupe kościołowi niż PiS, Braun - człowiek o niesamowitej erudycji którego dobrze się słucha, ale który ma ewidentnie coś nie tak pod kopułą i reszta mniej lub bardziej szurniętych ludzi. W tym antyszczepionkowcy, przeciwnicy Unii, zwolennicy absolutnego zakazu aborcji i zmuszania kobiet do rodzenia martwych płodów i chorych genetycznie dzieci. Fakt, jest tam też parę osób które szanuje i nie uważam za Szurów - między innymi Mentzen czy Wilk, ale większość tej frakcji stanowią jednak takie same miernoty polityczne jak w pozostałych partiach władzy. Dwa, konfederacja nie ma jasno opisanego programu. Z ich wypowiedzi jednak można zrozumieć że są przeciwnikami kompromisu aborcyjnego, liberalne poglądy Korwina są jak z XIX wieku, prywatyzacja szkół, zniesienie obowiązku edukacji, dowolność szczepień, prywatyzacja niemal wszystkiego.

Na coś takiego oczywiście się nie godze. I właśnie dlatego od tylu lat liczy się tylko mierne PiS i PO. Ludzie są głupi, ale alternatywy dla tych którzy jej szukają także nie ma.

Promykiem nadziei był Robert Gwiazdowski i jego partia, ale zgasł tak szybko jak się pojawił. Brak promocji w mediach, duzych środków na kampanię czy choćby wiernych kucy jak w przypadku Korwina i narodowców zabił tę idee.

I tak się żyje na tej wsi....

#polityka #4konserwy #neuropa #smutnaprawda #zalesie #pis #po #korwin #konfederecja #lewica
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@johny-kalesonny: myślisz że jak po przejmie np media po pisie to nagle je sprywaryzuje albo odpolityczni? Zmienią tylko mordy, nikt takiego narzędzia do ogłupiania ludzi nie odda. Już raz po na tym przegrało. To samo z sądami. Przecież z TK był już problem za PO. Myślisz że po zmianie warty coś się zmieni? Będzie jak ze specustawą dotyczącą lotów Kuchcika. Miał być zakaz lotów w trybie head z byle powodu, konkretna
@mirek_wykopowy przykre że tak szybko się poddał. Miał dobre poglądy gospodarcze, ale nie skrajne jak Korwa. Chciał budować jednolitą partie a nie zbieranine wszystkich jak konfederacja. Miał ponadto zdroworozsądkowy światopogląd. Nie był inicjatorem koronowania Chrystusa na króla, nie jest monarchistą, nie planował sprywatyzować edukacji czy służby zdrowia w stu procentach, niczym w żadnym państwie na świecie itd.. Miał zdroworozsądkowe pomysły na reformy. Nawet głębokie.
Nie był też zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji, gdzie
@FrankUnderwood

myślisz że jak po przejmie np media po pisie to nagle je sprywaryzuje albo odpolityczni? Zmienią tylko mordy, nikt takiego narzędzia do ogłupiania ludzi nie odda. Już raz po na tym przegrało. To samo z sądami. Przecież z TK był już problem za PO. Myślisz że po zmianie warty coś się zmieni?

Mieli 8 lat na absolutne upolitycznienie mediow publicznych i tego nie zrobili. PiS w rok zrobil z TVP tube
@greven nie, ale jestem przekonany że gdy PiS odda władze to po nie wprowadzi reform tylko przejmie to co PiS już zaprojektował pvpis stanie się tvpo a w sądach znajdą się ludzie tego obozu. Taka będzie to zmiana. I dlatego stawiam znak równości.

Poza tym ludzie w po są badziej miermi niż w pisie. Kandydat na premiera? Prezydent?
Ja pamiętam prezydenta tumana i nieznającą języków głupią Kopacz. Obecna kandydatka po na premiera
Poza tym ludzie w po są badziej miermi niż w pisie. Kandydat na premiera? Prezydent?

Ja pamiętam prezydenta tumana i nieznającą języków głupią Kopacz. Obecna kandydatka po na premiera jest równie mizerna. Nie bronie morswieckiego czy dudy, ale przynajmniej mają prezencje i znają języki.


@FrankUnderwood: Kpisz, czy o drogę pytasz? Prezencję i języki? Prezydent, który cieszy się jak małe dziecko i na każdym kroku to demonstruje bo po wielu błaganiach wpuścili
@QBA__: Ja nie jestem liberałem, ale to zaraz obok Tuska najlepiej zabowiadający się polityk. Gość miał ogromną wiedzę, współpracował przecież samym Balcerowiczem. Miał głupie wpadki, ale one nie były związane w ogóle z ekonomią. I ja nie rozumiem, po co aż tak go szkalować, pośmiać się spoko, ale przypomnę tylko, że to on jako jedyny był za zniesieniem handlu w niedzielę i 500+.