Wpis z mikrobloga

@dziekuje ogólnie skracając, to ten Deepin jest moim zdaniem najładniejszym distro z jakim miałem do czynienia (a trochę ich przetestowałem). Do tego jest na Debianie, więc nie ma problemu z instalowaniem aplikacji. Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla Windowsa na piecu, nie laptopie, zabawa z systemem Apple jest warta zachodu, ale warto wcześniej sprawdzić jak wygląda sprawa kompatybilności wszystkich podzespołów. Można nawet się pokusić o triple boot-a - Winda - Linux - MacOS.
  • Odpowiedz
@dziekuje: korzystałem przez jakiś czas, to standardowe ubuntu z nakładką pantheon. Aczkolwiek chyba więcej rzeczy jest skonfigurowanych od razu. Ja jednak preferuję prostotę stąd ubuntu z xfce (xubuntu).
Jako przykład podam karty graficzne - mam lapka z intel 620 + nvidia mx 150. Na xubuntu mam po instalacji mam takie skoki (flickering?) przy scrollowaniu np w chrome. Na elementary brak. Ale szybko i łatwo daje się to poprawić w ubuntu (instalacja
  • Odpowiedz
@dziekuje: eOS jest zbyt ograniczone i część rozwiązań jest idiotyczna a używałem go dość długo żeby sobie wyrobić zdanie, pisałem już tu o tym kiedyś. Spróbuj za to deepina zanim i tak wrócisz do Windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@dziekuje: Korzystam i szczerze, wszystko mi działa włącznie z każdą grą którą do tej grałem na steamie, dodatkowo co najlepsze bez instalacji sterowników głośniki 5.1 działają bez zastrzeżeń a karta dzwiękowa zewnętrzna i pilot który posiadam do niej działa od samego początku wgrania systemu
  • Odpowiedz