Wpis z mikrobloga

@hiperchimera: cena zależy od kilku czynników, do jej wyliczenia potrzebne są m.in. dane pojazdu. Zajrzyj na stronę moje.pzu.pl - tam sam obliczysz składkę. Być może oferta okaże się na tyle korzystna, abyś mógł od razu kupić ubezpieczenie przez internet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ekspert_PZU: @Ubea_pl: @mfind: pytanie do Was mam, jeśli poprzedni właściciel (firma) wykupiła OC 2msc temu (płatność w miesięcznych ratach) to jeśli ja kupuję od niego (a dokładniej od niej) auto to ubezpieczenie przechodzi na mnie (level >30 więc rekalkulacji nie trzeba) i dalej płacę raty miesięcznie takie jak w umowie z TU do końca umowy? czy muszę coś wypowiadać i załatwiać swoje?
@hiperchimera: Możesz korzystać z tego OC bez żadnych dodatkowych formalności, płacąc miesięczne raty. Tyle że ubezpieczyciel ma prawo do zrobienia rekalkulacji (wiek to nie jedyny czynnik, który może skłonić towarzystwo do rekalkulacji ceny). Warto więc po kupnie auta skontaktować się z ubezpieczycielem i ustalić, czy rekalkulacja będzie, a jeśli tak to jaka. No i pamiętaj, że OC po poprzednim właścicielu nie przedłuży się automatycznie na kolejny rok.
@hiperchimera: Jako że przejmujesz OC po poprzednim właścicielu, to możesz je wypowiedzieć w dowolnym momencie. W dniu wypowiedzenia koniecznie musisz jednak mieć już nowe OC, by nie narazić się na karę.
@hiperchimera: jest tak jak wyżej piszą ale z tymi ratami, że Ci je zostawią to też niekoniecznie. Często przy sprzedaży, na polisie rozwiązują system ratalny i nowy właściciel musi zapłacić od razu całość, ew. proponują nowe raty.