Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zacząłem oglądać black mirror. Byłem zaskoczony, że można podejmować decyzje. Po jakiś 20 minutach oglądania serialu naszła mnie ryjąca głowę rozkmina. Co jeśli możliwość wyboru została wprowadzona w celu stworzenia profilu psychologicznego osoby oglądającej? Trochę teoria spiskowa ale wydaje mi się, że to jest całkiem prawdopodobne. Anyway, po rozkminie przestałem podejmować decyzje. Lepiej dmuchać na zimne xD.
#teoriespiskowe #seriale #blackmirror
  • 5
@Matidxdt: grasz w kinówke bandersnatcha to owszem black mirror ale polecam obczaic serial, twoja teoria jest bardzo ciekawa i nie myślałem ze o tym wcześniej, ale wydaje mi się ze zakres wyborów jest zbyt wąski i zbyt ogóly żeby stworzyć na jego podstawie profil psychologiczny widza
@FajnyTypek: Nie jestem foliarzem. Ta myśl sama się pojawiła, nie twierdzę wcale, że tak jest. Biorąc pod uwagę big data, aferę z Cambridge Analytica (Trump, Brexit) i zaawansowanie algorytmów, zrobienie takiej analizy nie byłoby wielkim wyzwaniem dla Netflixa. To mogłyby być bardzo cenne dane.