Wpis z mikrobloga

Jak wypłacić duże kwoty (powyzej 70 tys PLN) po korzystnym kursie? W sensie jak zamienić dużo #bitcoin na PLN po korzystnym kursie i wypłacić (na konto albo w gotówce) tak żeby nikt się nie czepił o jakieś podatki czy coś? Czy podatków nie da się uniknąć? Rozumiem, że w przypadku tak dużych kwot taka transakcja byłaby z weryfikacją, tak?
#kryptowaluty
  • 36
Nie wierzę, że przy przelewie na 2 bańki bank nie zgłosił tego do GIIF-u. Chyba, że normalnie ma taki obrót na koncie.


@m00n: może dlatego że wcześniej prowadził DG i jakiś tam obrót miał
jak działa bitclude bo nie miałem styczności? Nie mam tam konta i nie wiem jakie są kursy. I jak można tam wypłacić FIAT, na konto czy w gotówce?

@zezz: bitclude to nowa Polska giełda od 4 miesięcy na rynku, wypłacasz przelewem na konto bankowe, wołam @bitclude sa tu z nami na wykopie, może powiedzą coś więcej na ten temat
blokowali przelewu


@zezz: bitclude na pewno ci przelewu nie zablokuje tak jak to jest w przypadku innej polskiej giełdy, przelew do 15k euro powinien być traktowany jako normalny przelew bez zgłaszania przez bank do US
Jesteśmy i obserwujemy wątek. Kursy u nas nie odstają od kursów na gigantach typu kraken czy coinbase, spread bywa większy lecz zależy to od ofert użytkowników i sytuacji na rynku. Obecnie weryfikacja u nas trwa około minuty zaś potwierdzenie po naszej stronie do 5 min. Transakcje ponadprogowe są ustawowo zgłaszane do US, zaś pieniądze wychodzą 3 razy dziennie zgodnie z sesjami eliksir. Jeżeli ktoś wpłaca waluty fiat to księgujemy je do 30minut.
wpłać od razu 20k na konto po jakimś czasie po kilka tyś w miesiącu,

@BLOODLINE: to nie lepiej zalozyc 10 kont w 10 bankach i wplacic w jednym miesiacu po 7k na kazde?

Pobierz CSV z giełdy

@kryptomanix: przeciez csv z gieldy to nie jest jakis dokument, rownie dobrze urzad powie ze sam mogles sobie taki csv napisac i ci go zakwestionuje i pyk nie masz kosztow i placisz 19%
@afe1: a masz jakiś lepszy dokument, którego stworzenie nie zajmie Ci kilku dni, a jedno kliknięcie? Uważam, że plik CSV z giełdy jest odpowiedni do tego, aby moc się powołać.
blokowali przelewu

@zezz: bitclude na pewno ci przelewu nie zablokuje tak jak to jest w przypadku innej polskiej giełdy, przelew do 15k euro powinien być traktowany jako normalny przelew bez zgłaszania przez bank do US


@plaisant: nie chodzi mi o to, że bitclude zablokuje tylko, że np bank bo zobaczy przelew przychodzący na dużą kwotę.
PS. a jaka polska giełda może zablokować?