Wpis z mikrobloga

Nowe, oczywiście wyższe ( ͡° ͜ʖ ͡°) opłaty za parkowanie i powiększone strefy we Wrocławiu.
Ciekawe czy jak mieszkam w strefie to dostanę jakąś informację od kiedy to będzie obowiązywać czy jak ktoś nie ogarnie to pewnego dnia wpadnie Straż Miejska i natłucze mandatów w całej dzielnicy?

Oczywiście znalezienie dużej mapki graniczy z cudem i półmózgi z UM wolą opisywać strefy ulicami.

http://www.zdium.wroc.pl/kategoria/parkowanie/strefa-platnego-parkowania-strefa-platnego-parkowania/gdzie-kiedy-obowiazuja-oplaty-za-postoj/
#wroclaw
Pobierz szoorstki - Nowe, oczywiście wyższe ( ͡° ͜ʖ ͡°) opłaty za parkowanie i powiększone st...
źródło: comment_lqjzd3QXmBb6MHeeIg130HgoF1vlgSA0.jpg
  • 53
@szoorstki: Najpierw musza jeszcze linie pomalować i wstawić parkomaty.
@mroz3: Daj spokój akurat to ma sens. Obecnie jest tragedia na terenach "przygranicznych" Strefa płatnego stoi pusta, a na darmowej części rozryte trawniki i wszystkie chodniki bo ludzie mają w nosie. Koszty dla mieszkańców to groszowe sprawy bo jest ok. 10 złoty za miesiąc na jedno auto. Więc też nie przesadzajmy.
@efceka: Mogą być i niech w końcu będą. Może
@Darth_Gohan: problemem jest jak zwykle egzekwowanie, nie wiem ile jest kontrolerów biletowych ale SM ma poważne braki kadrowe i kontrola nieprawidłowo zaparkowanych samochodów w wielu miejscach po prostu nie istnieje
: problemem jest jak zwykle egzekwowanie, nie wiem ile jest kontrolerów biletowych ale SM ma poważne braki kadrowe i kontrola nieprawidłowo zaparkowanych samochodów w wielu miejscach po prostu nie istnieje


@mroz3: za % z mandatów mogę iść na kontrakt B2B ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@efceka: Ale przecież masz abonament jak jesteś zameldowany. 10 zł za miesiąc wychodzi. (nie wiem jak bardzo pozmieniali ceny bo dalej nie ma oficjalnych info na drugie i trzecie auto).
@mroz3: Mają braki bo mają kijowe pensje. Pensje mają kijowe bo na inne rzeczy też brakuje no i poza tym nie oszukujmy się część z tych ludzi się nie przepracowuje.
Ta nie przypominaj mi o tym, że oni nawet koło
@mroz3
@puexam
Primo wiekszosc to ulice jednokierunkowe i wyznaczone miejsca na jezdni. Ultimo to rozroznienie parkingow. Sa zwykle platne, platne do bodajze 3h i potem laweta (ma byc rotacja) i parkingi reserve dedykowane dla danej dzielnicy. Jak masz identyfikator za szyba na dzielnice trzecia to parkujesz za free w dzielnicy trzeciej na miejscach dedykowanych. Jak jedziesz do innej dzielnicy to jestes "przyjezdny" i korzystasz z innego rodzaju parkingu. Sa tez parkingi free4all
@mroz3: tak, ale musisz mieć auto na siebie, rejestrację itd. Ja na przykład miałam przez lata auto na legnickich numerach bo oc na wrocławskich kosztowało 2x tyle, teraz będę musiała przerejestrować.
A meldunek we Wro mam od zawsze, tu też płacę od zawsze podatki :(
100 złoty za 12 miesiecy. Dalej nie poprawili danych za 2 i 3 auto na rok.


@Darth_Gohan: A to nie wiedziałem, kupiłem mieszkanie w strefie dotychczasowo bez udziwnień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale to trzeba być zameldowanym w danej strefie parkowania żeby kupić taki abonament? Mam nadzieję, że tak to może przyjezdne studenciaki nie będą mi zabierać miejsc pod kamienicą których jest bardzo mało (
Ale to trzeba być zameldowanym w danej strefie parkowania żeby kupić taki abonament?


@efceka: tak i musisz mieć auto na siebie. Więc nie dość, że płacisz tu podatki, płacisz za parking (niby stówa, ale policz to razy ilość aut w bloku) to jeszcze OC najwyższe w Polsce.
@krave: Auto i tak mam na DW, ale jeśli te 120zł rocznie miałoby sprawić, że nie będę musiał zostawiać auta dwie ulice dalej xD to ja bardzo chętnie