Wpis z mikrobloga

#matematyka jest bez sensu, bo zajmuje się rzeczami, które nie istnieją
przecież liczb ujemnych nie ma, na świecie są tylko jedynki i ich zbiory (w uproszczeniu, oczywiście na świecie są tylko rzeczy)
#niepopularnaopinia
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PendzoncySzczypiorek: Pokaż mi w takim razie pierwiastek z dwóch.
Jak to jest, że jak ktoś mówi o Bogu, to wszyscy huczą HURR DURR POKAŻ MI BOGA, PRZECIEZ JEGO NIE MA HURR DURR a jak ktoś wspomni o pierwiastku z dwóch, to wszyscy się zgadzają, że to istnieje?
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Cała nauka "nie istnieje", bo operuje na abstrakcyjnych ideach. Daj mi przykład jakiejkolwiek dziedziny nauki, a powiem ci, dlaczego nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samo słowo nauka nie istnieje, bo nie da się go dotknąć, jest abstrakcyjne.

Nie bardzo rozumiem, czemu nauka o czymś, co nie istnieje, ma być bez sensu.
  • Odpowiedz
@Tadeusz_Radziwill weźmy odcinek o długości 1m. Do jednego z jego końców doczepiamy prostopadle drugi odcinek o długości 1m. Po polaczeniu dwóch punktów pozostałych końców otrzymamy odcinek o długości pierwiastek z 2 metra. Ups jednak istnieje taka liczba.
  • Odpowiedz
@Tadeusz_Radziwill matematyka na poziomie podstawowym nie jest abstrakcja. Można było o niej mówić tak w xix wieku i wcześniej kiedy to teoria liczb i logika matematyczna jeszcze raczkowała. W dzisiejszych czasach matematyka zbudowana jest od samych podstaw.
  • Odpowiedz