Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace
czas na upgrade komputera.
Z racji, że mam obecnie gtx 980 z prockiem i7 3770k i ramami z DDR3 czas przesiąść się na szybszy lvl

Buda, zasilacz, radiator biorę z obecnego bo są dobre.
Skupiam się na Procku, Grafie, Płycie i Ramach
Ramy: G.Skill 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16
Grafa: rtx2070 armor
Procek: i7 9700k
Płyta: MSI MAG Z390 TOMAHAWK

Za wszystko zapłacę około 4,500zł
Jakieś sugestię, ewentualne zmiany?
  • 16
@yorimo:
W kwestii zasilacza to: just sayin' :P
W kwestii rtx: tak wypadło, że wpadła gruba premia, a że jestem #!$%@? pod względem hardware'u to miałem wybór, albo custom loop albo gpu. custo lopp mi nie da FPS, a przesiadka z 70 na 80S to jednak ponad 40% więcej mocy.
@badboy141:
OP raczej w kontekście mojej wymiany rzucił takie hasło, ale faktem jest, że i7 jeśli wykorzystujesz nie tylko do giereczek to tak trochę wpada na margines zakupowy. Chyba, że robisz upgrade z i3 9th gen i nie chcesz zmieniać platformy.
@badboy141:
no ja kupiłem 8th gen z uwagi na przesiadkę z 5. generacji. W sumie nie chciałem czekać z inwestycją do kolejnej premiery, bo różnica na tych 14nm od intela to praktycznie żadna różnica.. marginalne zmiany między wydajnością i7. Z kolei nie chciałem i9 bo to #!$%@? piekarnik, a jakbym chciał piekarnik to bym #!$%@?ł threadrippera :P

Osobiście dopóki intel nie wyda 11gen (daj boże w niższym procesie technologicznym) to nie
@koorekk: Problemy ma obecnie już tylko msi które niedawno wypościło dopiero beta bios z agesa 1.0.0.3 w wersji AB (!). Żeby było śmieszniej to amd samo wycofało tą agese z powodu problemów. Gigabyte np tylko przez pierwsze pare dni miał problemy na x570 z fanem chipsetu, który ustawiony był na 100% bez możliwości zmiany.
@badboy141:
Asrock miał problemy z chipsetami, bo wentylator na chipsecie był na wysokości slotu na GPU co uniemożliwiało odpowiednią cyrkulację powietrza i w skrajnych przypadkach powodowało restarty bo chipset robił za żelazko :P
Chodzi o to ?
Poczytaj komentarze:
- "That actually shouldn't be much of a problem. Even warm airflow is better than warm air with no airflow. It's also basically how the VRMs are cooled with stock coolers (the cooler pushes air down, warms up through the fins, and goes warm through the VRMs)"
- "I just don't even know where to start with this post lol."
- "Hey man,just tested with my