Wpis z mikrobloga

Cześć, ostatnio pytałem was o obiektyw do A5000 i wybór padł na 55-210. Aparat wygrzebałem z szuflady i denerwują mnie dwie rzeczy. Brak optycznego wizjera i strasznie wolno robi zdjęcia seryjne. Około 3 na sekundę a czasami i wolniej. Jako że głównie chce robić zdjęcia obiektom które się ruszają to zależy mi aby autofocus był szybki a ilość zdjęć na sekundę była większa niż obecnie. Czy warto dołożyć do a6300, czy lepiej kupić a6000 i wyposażyć się w filtr, obiektywy, etc.

Obecnie mam a5000 + obiektyw kit 16-50 3.5-5.6

Czy warto poczekac na A6100?

#sony #bezlusterkowce #aparat #a6000 #a6300 #fotografia
  • 13
@PiotrokeJ: Jeśli chodzi o autofocus, to sprawa wygląda tak: a6100>a6300>a6000. Przewagę pokazuje głównie jeśli chodzi o śledzenie obiektów w kadrze, co w twoich zastosowaniach może mieć znaczenie. No i ma dotykowy ekran (wreszcie), co ułatwia nawet wybór punktu AF, albo obiektu, który aparat powinien śledzić. Sam musisz zdecydować, czy warto dopłacić. Różnica w cenie między a6000, a 6300 obecnie nie jest jakaś wielka, więc ja bym dopłacił do tego drugiego. Lepszy
@PiotrokeJ Mam A6300 i A6000 i dla mnie wyższość pierwszego nad drugim jest bezapelacyjnie warta tej różnicy w cenie (a6300 kupiłem rok temu z kitem za bodajże 2800, kita sprzedałem więc wyszło 2500). I faktycznie AF jest wyraźnie lepszy, do tego masz eye-AF pod przyciskiem. Z tym, że dla mnie to istotne były też inne rzeczy: wideo 4k z profilami sLog, lepszy wizjer, więcej przycisków, pełna elektroniczna migawka do strzelania w ciszy
@ZielonyZwyboru: @Tarec: Czyli polecacie poczekać na A6100?

Dodatkowo zauważyłem że ceny A6300 są zbliżone do A6400 (mowa o nówkach), czym to jest spowodowane? Niestety interesują mnie tylko nowe aparaty no ewentualnie używki ale z Fvat bo zakup będzie na firmę.
@PiotrokeJ: O, widzę, że a6300 wycofali chyba z produkcji, więc znika ze sklepów. Jeszcze niedawno nówki chodziły za około 2600, co w porównaniu z a6400 (około 4000) robiło różnicę. W takim razie poczekałbym na polską cenę a6100
@PiotrokeJ Faktycznie, wycofują a6300 z rynku, więc jego cena to jakiejś pozostałości leżakowe. a6400 przy a6300 to dotykowy, odchylany wyświetlacz, topowy AF i w zasadzie 2x większy bufor na zdjęcia seryjne.
Czekaj na polskie ceny a6100, bo to w zasadzie a6400 bez profili filmowych + słabszy wizjer, więc powinien być tańszy.
@PiotrokeJ To gratki :) No przełomu w szumach nie ma się co spodziewać (no, chyba że w video). Możesz wydłużyć naświetlanie, dokupić lampę albo zapiąć jaśniejszy obiektyw, ale sama matryca to już jest technologicznie top.

Co za zdjęcia robiłeś? U mnie na a6300 i a6000 obraz bez problemu się trzyma do późnego wieczoru z ISO 3200. Po zmroku to już tylko stałki.