Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, mam pytanie do graczy.
Gówniaczek dostał prezent w postaci słuchawek z mikrofonem "Razer Electra V2" wersja z jack.
Teraz płacze, bo nie działa mu mikrofon. Wujo zobacz co jest grane.
Po przyjechaniu na miejsce i sprawdzeniu podstawowych ustawień dźwięku faktycznie mikrofon nie działa.
Z tego co widzę na unboxingach i w instrukcji dołączony jest adapter żeby wyjść z jacka na mikrofon i słuchawki, jednak on mówi ze nie było tego w zestawie. Teraz pytanie, albo gówniak zgubił przy rozpakowywaniu, albo w sklepie wyciągnęli z pudełka.
Rozumiem, że bez tego adaptera słuchawki nie mają prawa działać razem z mikrofonem?
Miałem w domu taki adapter firmy hama, ale na nim nie zadziałało, myślicie że musi być oryginalny od Razera?
Jakieś protipy?

#razer #sluchawki #gry #pcmasterrace #komputery #informatyka
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wojtas87: ogólnie to są dwa s standardy:
- jack 4-stykowy, który obsługuje słuchawki i mikrofon
- jack 3-stykowy, który obsługuje albo słuchawki stereo albo mikrofon
To twoje zdjęcie wyżej to przejściówka z jednego na drugi, tj gniazdo 4-stykowe na 2x jack 3-stykowy, zielony słuchawki a różowy mikrofon.

W telefonach są gniazda 4-stykowe, czyli teoretycznie słuchawki+mikrofon powinny zdziałać bez dodatkowego okablowania, tj powinno się przez nie dać gadać jak przez zestaw słuchawkowy.
@LubieSzaszylkiZLublina: dzięki za wyjaśnienie, czyli rozumiem że ten adapter musiał być w zestawie, bo inaczej na zwykłym jack, to nie może działać?
Zdziwił mnie tym, że w jakimś tam laptopie miał i dźwięk i działał mikrofon, ale tam to jest chyba inaczej rozwiązane niż w przypadku PC