Wpis z mikrobloga

@Jebwleb: wlasnie mam z tego pompe, jak tak to o Warszawie potrafia #!$%@? godzinami, w tym pol dnia ze dwie osobowki sie zderzyly na jakiejs ulicy, a teraz cisza, spoko, nic sie nie dzieje, jakas tam wspominka 30 sekundowa i czesc :D
  • Odpowiedz
@Jebwleb: #!$%@? proszę pana. Do roku 2012 te ścieki które teraz płyną bezpośrednio do rzeki płynęły tak codziennie od lata. Jakoś PISowców w latach prezydentury Lecha K. wtedy o to dupa nie bolała.
  • Odpowiedz
aaa zaaaa piiiis


@VrubeL: nie lubię hipokryzji po prostu. Kiedy w latach 2002-2005 (prezydentura Lecha) ścieki waliły do Wisły szerokim strumieniem kato prawica siedziała cicho, kiedy teraz pojawiła się okazja przyje... POwcom to trąbią o katastrofie ekologicznej. Przypuszczam że gdyby Platforma wygrała wybory i zaczęła wycinać Puszczę to jej najzagorzalszymi obrońcami stali by się Pawłowicz i Szyszko( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jebwleb: przeklejam z grupki na pejsie:

- ujęcia wody dla Warszawy znajdują się powyżej miejsca spuszczania ścieków, więc mieszkańcy stolicy i wszyscy z wyższego odcinka Wisły nie mają w ogóle powodów do zmartwień
- Ścieki, które są teraz bezpośrednio spuszczane do rzeki to ścieki komunalne z lewobrzeżnej Warszawy.
- nie jest to żadna przemysłowa chemia
- Od 2012r. ścieki te byly przesyłane tunelem do oczyszczalni "Czajka" znajdującej się w prawobrzeżnej części
  • Odpowiedz
zagrożenia dla środowiska nie ma.

- nie ma też żadnych powodów do paniki.


@pekak: pamiętam jak się cieszyłem kiedy w 2012 przestała Wisłą płynąć brązowa wstęga. Teraz to wróciło, przykra sprawa mam nadzieję że ogarną to w miarę szybko. Szkoda mi ptaków, kormorany i rybitwy mają przesrane.
  • Odpowiedz
Od 2012r. ścieki te byly przesyłane tunelem do oczyszczalni "Czajka" znajdującej się w prawobrzeżnej części miasta.


@pekak: "Tłumaczenia , że do 2011 roku cały czas do Wisły były spuszczane ścieki - nie dodano,, że po wstępnym oczyszczeniu i przefiltrowaniu w specjalnych odstojnikach. Po rozbudowie Czajki-mechanicznego oczyszczania zaniechano. Teraz fekalie płyną w takiej postaci w jakiej wytworzono."
https://twitter.com/szuhen/status/1166845252960960513
  • Odpowiedz
@Jebwleb: A z drugiej strony masz TVP, które dostaje spazmów i prowadzi wydanie specjalne na ten temat 24h na dobę zapraszając śpiewaków (Pietrzak) i komunistów (Marek Król), którzy nagle znają się na ekologii, a awarie porównują do katastrofy w Czarnobylu. Oczywiście telewizja publiczna nawet nie zająknie się, że w budżecie na 2020 rok przewidziano #!$%@? środków Polakom z OFE i nie ma pieniędzy na 13-tą emeryturę.
  • Odpowiedz