Wpis z mikrobloga

@Feliq: Za ~1700PLN masz 3440x1440 Samsung S34J55 (0 lub 2 dalej to wykończenia obudowy) i to samo odświeżanie. Matryca VA i płaski - jak ci nie wadzi, to spoko. Mam i Nvidia G-Sync daje się aktywować. Mało z tym testowałem, bo mam mało gier.
@Arekt: A który z tych monitorów jest potencjalnie lepszy do gierek? czy ważniejsza jest rozdzielczość czy częstotliwość odświeżania?
Pytanie takie z myślą o przyszłości jak zmienię stacjonarkę, żeby nie kupować znowu monitora
@Feliq: obydwa monitory maja taka sama rozdzielczość, matryce też więc kolory powinny być porównywalne, a większa częstotliwośc to lepsza płynność o ile komputer daje rade wyświetlić odpowiednia ilosc fps, przy twoim kompie najlepiej bym poszukal coś z 75hz i matryca ips
@Feliq:
Mi akurat zależało na płaskim, i celowałem w VA ze względu na ostrość obrazu i czerń (wiek+wzrok już nie ten), kolory są dla mniej istotne. Ale do gier zakrzywiony byłby na bank lepszy.
Bierz pod uwagę, że 3440x1440 wymaga nieco więcej od karty grafiki, więc 1060 to może być nieco mało i będziesz musiał skręcać jakość detali nieco w dół.
@bialy100k: Dzięki za info, w przyszłym roku planuje jakiś upgrade kompa więc pewnie będę wymieniał kartę i dokupywał ram'u, zastanawiam się czy procek też muszę wymienić