Wpis z mikrobloga

Siemanko redstone'owe świry! ( ͟ʖ) Potrzebuję pomocy z jednym układem, a w zasadzie z jego funkcją on/off. Mam układ, który potrzebuję zasilić dźwigniami (lub przyciskami) z dwóch różnych stron (odległości). Obrazek jest poglądowy, bo nie wiem jak to zaprojektować. :D

Chciałabym aby działało to jak włącznik z dwóch stron. Najprostszy pomysł jaki mam to taki - obie dźwignie włączone - sygnał jest przekazywany, jedna dźwignia wyłączona, sygnał gaśnie, dwie dźwignie wyłączone sygnał zostaje przywrócony. Ehh, nie wiem jak to opisać. (_ ) Mam nadzieję, że ktoś rozumie o co mi chodzi. Może być gotowe rozwiązanko, może być jakiś film objaśniający na youtube lub po prostu zagadnienie, o którym powinnam poczytać. Męczę się z tym już którąś godzinę i nie mam na to pomysłu. XD

#minecraft
źródło: comment_nNSma5VUGzMjhDhjvy8qOFSL4RljSQVd.jpg
  • 14
@kickli: próbowałam AND ale brakuje tej trzeciej opcji :D XOR zadziałało. :D

@XireNov: @Pimenista: kurka gubię się w tym XOR, OR, XNOR i innych. XD Zadziałało XOR od @Or3z za co jestem niesamowicie wdzięczna, bo wreszcie moja skomplikowana machina działa. XD Robienie takich rzeczy na survivalu jest niesamowicie męczące. :D Dziękuję za podpowiedzi (bo domyślam się, że każda jest o tym samym :D) i dzięki wam poznałam nowy sposób
@Booty_Gurl yyy, no przecież masz filmik. Używaj google, od cholery poradników jest, nawet po polsku.
Jak chcesz jakaś inną formę, to ja w tym przypadku wpisałem "button impuls holder"
@Booty_Gurl: Na tej stronie co już była wysyłana jakieś tam podstawy są. A jeśli chcesz ogarnąć zaawansowane układy logiczne to nie wiem czy się opłaca bawić w takie duże konstrukcje pełniące funkcje bramek. Wygodniej byłoby ogarnąć typową logikę, prawa logiczne, algebre Boole'a, prawo de'Morgana no i grać na tekkicie ¯\_(ツ)_/¯
yyy, no przecież masz filmik


@XireNov: oj źle się wyraziłam. Chodziło mi o podstawowe oraz zaawansowane obwody dot. redstone. Większość jakich oglądałam kompletnie mi nic nie mowią lub są z starszych, niedziałających wersji.
@XireNov: @Pimenista: wymyśliłam sobie dość skomplikowane schody, które byłyby wysuwane z niższego poziomu w rozmiarze 6x7x7 oraz zrównujące się z ziemią po wyłączeniu. Problemem jest też upchnięcie tych włączników w takiej formie jakie są przedstawione, bo już z każdej strony coś innego upchałam pod ziemią. XD Z tego co zrozumiałam taki typ przełącznika jest nazywany t-floop i już znalazłam kilka zastosowań dla podobnych rozwiązań. Jeszcze raz dziękuję. ʕ