Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj w perfumerii skumać trochę tej niszy, w końcu po takich rozbiórkach jakie mają miejsce na tagu trzeba prędzej czy później coś nowego poznać. Od wejścia uprzejma pani podchodzi z zapytaniem w czym może pomóc, mówię czy mają perfumy Maison Francis Kurkdijan, babka #!$%@?ła minę jakby jakby kosmitę zobaczyła, zapytała "jakie perfumy"? Grzecznie powtórzyłem po czym mnie poprawiła i powiedziała poprawnie nazwę, z tym że teraz to ja jej nie zrozumiałem no ale ja prosty chłop ze wsi to nie dziwota. Prowadzi mnie do półki z nisza, lutensow z 10 sztuk, amouage, marki o których nie miałem zielonego pojęcia i sam MFK. Letniakow co prawda nie testowałem ale MFK Oud, oraz Oud Silk Mood którego próbkę zużyłem to pieprzone mistrzostwo świata. Chyba wpadnie pełną butla, szkoda, że tam ceny z czapy bo za 70ml liczyli sobie 275€. Najlepsze jest jednak w tym wszystkim to, że ta sama kobieta która wydawało mi się miała pojęcie o perfumach chciała mi pokazać coś ciekawego z "nowości" (nie nisza) i prowadzi mnie pod JPG i prezentuje nowego flankera le male, którego to miałem okazję już poznać i okazał się tak nijakim kokosowo słodkim zapachem że szkoda w ogóle strzępić na niego ryja. Choć pani reklamowala go w taki sposób jakby to było jakieś perfumowe objawienie tego roku. Na koniec wizyta w Müller, przypomniał mi się jeden zapach z #150perfum doktora więc musiałem to obadac. Mowa tutaj o Guerlain l'eau boisee, #!$%@? jakie to jest piękne. Zawsze przechodziłem obok Guerlain nie zwracając na ich perfumy żadnej uwagi a tutaj okazuje się że takie sztosiwo tylko czekało aż je w końcu wezmę w łapę i przetestuje. Dawno nic na mnie nie zrobiło takiego wrażenia jak l'eau boisee, elegancja, świeżość, no coś pięknego. Chwilę później zamówiłem flaszkę. Vetivery nie zrobiły już na mnie takiego wrażenia, zbyt poważne. Na sam koniec zakupów, przypadkiem przechodziłem obok sklepu Ritualsa, a że mój malutki flakonik Roi D'orient już się kończy to musiałem po prostu kupić w końcu normalna flaszkę skoro nie można już przycebulić na 10tkach. Ten zapach zostanie już ze mną na zawsze ()

#perfumy
źródło: comment_kMFUgqP6ll6QgGx1ZhCpVlWBWUEDQLJJ.jpg
  • 8