Wpis z mikrobloga

@s00snowski: Na moim leciwym Compaqu z 3GB i AMD 2x2.1 (integra) mam Minta z Mate i Compizem (+wszystkie możliwe efekty ze spalaniem zamykanych okien włącznie) i działa, także nie do końca cię rozumiem xD Plasma też hula ja ta lala (żelujące okna, skalowanie itd) xD
@Frezer_02: Kisnę sobie z tego "w miarę lekkiego". Drugie najcięższe środowisko na linuksa a ty coś o lekkości piszesz. Konfigurowalność w plasmie niby jest spoko ale w wielu podstawowych miejscach jest tak uboga, aż szkoda gadać. Nawet debilnego koloru panelu nie zmienisz bo nie. Aplety w większości to gotowe programy w ktrórych prawie, że nic nie da się ustawić. A weź spróbuj tylko w kde mieć inny theme niż podstawowy to
@xandra: mate z compizem przy plasmie jest jak ferrari przy maluchu. Mimo, iż plasma jest moim ulubionym środowiskiem, to musiałem wymienić mój stary dwurdzeniowy procek oraz zmienić dysk na ssd, bo niestety podzespoły te nie wyrabiały z obsługą tego środowiska, w odróżnieniu od xfce czy mate + compiz, które działały płynnie na moim starym sprzęcie. Także nie wiem jak tego dokonałaś, że ci plasma śmiga na takim starym kompie, ale gratuluję
Nawet debilnego koloru panelu nie zmienisz bo nie.


@Kryspin013: chyba nie rozumiem. Wystarczy zmienić motyw, tak jak w każdym innym DE

Aplety w większości to gotowe programy w których prawie, że nic nie da się ustawić.

Nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy. Jak dla mnie jest podobna liczba ustawień

A weź spróbuj tylko w kde mieć inny theme niż podstawowy to od razu ci się sypie wygląd całego pulpitu bo do plasmy
Wystarczy zmienić motyw, tak jak w każdym innym DE


Tyle, że motywy plasmy nie są dostosowane do motywów qt + nie da się zmienić poszczególnych elementów plasmy. Musisz zmieniać cały wygląd plasmy a do tego mieć gotowy motyw. Czyli dokładnie tak jak w żadnym DE po za gnome.

@Alex_Krycek:

Ziom, a mam ci pokazać screeny, że przy każdej zmianie motywu mam ten sam wygląd programów qt i gtk?


Tak