Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2019

Końcówka więc trzeba przyspieszyć...

Minął 68/72 dzień wakacji

Na mapie pojawiły/ło się :

9 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
530

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
584


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Pobierz Birbirgo13 - MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2019

Końcówka...
źródło: comment_66mX79yIc12yOP0anqFXLsoGQ51bWVtn.gif
  • 62
@MolibdenowyTadeusz:
Tak bardzo to. Nic tak bardzo mnie w Polsce nie #!$%@? jak kierowcy. Boję się o życie zawsze, gdy muszę gdzieś dalej jechać autem, bo na drogach po prostu azja - przepisy głęboko w dupie i zero szacunku dla życia drugiego człowieka. Wypadkom oczywiście winni wszyscy i wszystko z wyłączeniem samych kierowców: dziurawe drogi, za dużo znaków, za dużo policji (autentyk - było niedawno znalezisko na wykopie), piesi i pedalarze
@MolibdenowyTadeusz:
Ale te rzeczy się nie wykluczają. Tzn ograniczenia są z dupy, a za dużo kierowców nie potrafi jeździć. Obie rzeczy są prawdą.

Ja gardzę Twoją ojkofobią. Sru rzygiem od razu na Polaków. I obrażasz obcych ludzi. Po co? Czujesz się Niemiaszkiem? Czy innym Żydkiem?

Nie widzę porównania do Chin. Ale podobno Chińczycy jeżdżą najgorzej, w ogóle nie potrafią. Poziom kultury jazdy jest bezpośrednio i prosto skorelowany z czasem, od którego
Polacy jeżdżą #!$%@? i wystarczy 10k km przejechać za granicą żeby się o tym przekonać. Zresztą wcześniej się o tym nie mówiło bo nie było widać ale odkąd kamerki zaczęły się pojawiać w polskich autach + internet to mamy obraz polskiej #!$%@? za kierownicą i na drogach. Przybyło dobrych dróg i nowszych aut a ludzi jak ginęło w wypadkach tak ginie dalej dużo. Odbierać uprawnienia i karać dużymi mandatami bo bolak tylko
@Grande_Esteban: No nie wiem... Właśnie wróciłem z Grecji i jeżdżąc tam kilka dni wypożyczonym samochodem doszedłem do wniosku, że to większe czuby od Polaków.
Co oni tam odpierdzielają to się w pale nie mieści.
Inna sprawa, że ruch na drogach bardzo mały i jedynie to ich ratuje.
Bo gdyby mieli natężenie ruchu jak w PL to przebiliby nas w statystykach.
@the_revenant i klasycznie szukasz przyczyn wszędzie poza skur.wiałą polską mentalnością która ją toczy od setek lat.

Ta sama idiotyczna logika sprawiła ze moglo dojsc do tego co sie stalo w Tatrach.

Ojkofobią bym nie nazwał krytyki narodu. To głaskanie jego wad jest zabójcze.

Egzaminy nie mają nic do rzeczy już przestań wogóle się kompromitować.

Sam przyznałeś że główną przyczyną zgonów są wypadki przy manewrach wyprzedzania. Otóż powiem Ci że to właśnie przez
@MolibdenowyTadeusz:

Ojkofobią bym nie nazwał krytyki narodu. To głaskanie jego wad jest zabójcze.


;) Delikatnie powiedziane. Jakby na wschód o nas było lepiej.

Ja mam inną teorię. Oprócz tej, że słabo uczą na kursach. I oprócz tej, że jesteśmy zapóźnieni motoryzacyjnie.

Związana jest z tym, że psy bardzo źle traktowane bywają agresywne częściej. Maltretowane atakują ludzi. Podobnie z dziećmi. Te nad którymi się znęcano częściej stają się psychopatami i seryjnymi mordercami.
@the_revenant cale miasto nie ma tyle życzliwości na drodze do innych co ja. Uwierz. Nic nie wraca. Jest coraz gorzej.

Przyczyną wg mnie jest to co Ty robisz. Nie umiecie przyznac że jest zle bo jesteście zli. I to trzeba edukacją zmieniac. Celowac i porównywać sie do lepszych zamiast pielegnowac polskie piekiełko
@posepny1:

224 nietrzeźwych w jeden dzień?

Stawiam 3 ojrocenty i klatkę dla warana z Komodo, że te pajace do "nietrzeźwych" wliczają też kierujących "po spożyciu alkoholu", czyli Staszka z 0,23. Dziwnym trafem nie podali ile spośród wypadków/wypadków ze skutkiem śmiertelnym zostało spowodowanych przez "nietrzeźwych" i jaki był poziom ich "nietrzeźwości". Zapewne nieprzypadkowo, po to by ludki oszczędniej gospodarujące rozumem, jak kol. @Bannana_boy odniosły wrażenie, że połowa tych "nietrzeźwych" spowodowała te ~100
@MolibdenowyTadeusz:

tak sobie wmawiaj że czlowiek z 0,4 promila to sprawca tych wypadków. Zupelnie polski egocentrym, agresja i mamtowdupizm nie ma tu nic do rzeczy. To teraz przyczyna są ludzie na kacu? XD

Nie przetłumaczysz zakutym pałom o mentalności parobasa.

Oni by chcieli dopuszczalne 0,0, jak u kacapów, wtedy wypadki następnego dnia magicznie znikną.
Wypadki zawsze były, są i będą - niestety. Długo się zastanawiałem czy umieścić tutaj ten wpis. Podjąłem decyzję że to zrobię. Może ktoś skorzysta :) Na co dzień współpracuję z największą kancelarią odszkodowawczą w Polsce oraz pracuje przy tego typu sprawach(śmiertelnych i obrażenia ciała). Jeżeli jest tu ktoś kto miał wśród znajomych lub bliskich taki wypadek i chciałby się zająć tą sprawą bądź ma jakieś pytania to można śmiało pisać na pw.
@Dutch: chodzilo mi że kary są za niskie ogólnie, nie odnosząc się głównie do tej mapy, na przestrzeni lat te 500zł ma mniejszą wartość niż kiedyś i nikogo to nie straszy a jak byś miał mandat 10000zl to ze sraka w gaciach by jezdzili zgodnie z prawem, ale ale niektórzy małointeligentni podludzie będą wiedzieć, lepiej co ja sam miałem na myśli, bo to typowe dla polskiego plebsu.