Wpis z mikrobloga

@mazicz: jeśli ma służyć do nauki gry na pianinie i być tani, to popatrz na używane casio na allegro z klawiaturami aktywnymi / dynamicznymi, do 150 zł powinieneś się zmieścić. Musi mieć 61 klawiszy.
@MrFisherman: raczej ciężko - nie ma za bardzo rzeczy pośrednich. To jak wybór między rowerem a samochodem - keyboard to rower, pianino to samochód. Ile byś za rower nie zapłacił, nie będziesz miał samochodu. A jeśli już brać samochód, to nie taki, który po 3 miesiącach trzeba wyrzucić, czyli odpadają te najtańsze pianina cyfrowe, różnica po dopłaceniu tych 400 zł będzie po prostu kolosalna.

Czyli - albo bierz tani, w miarę
@MrFisherman: nie grałem na wszystkich istniejących keyboardach, nie wiem, czym one się różnią. I nie wiem, czemu upierasz się żeby kupić drogie klawisze - chociaż w sumie nie sprecyzowałeś, czy chcesz uczyć się grać na pianinie, czy bawić się w ogóle w muzykę. Jeśli to pierwsze, nie zobaczysz dosłownie żadnej różnicy między taką yamahą a jakimś używanym casio za 100 zł. Jeśli chodzi o keyboardy i robienie muzyki, to już nie