Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki sprawa wygląda tak. Gram sobie w to PoE od jakiś dwóch tygodni i wszystko jest niby w pykę. Tyle tylko, że wbiłem ten 87 level i teraz robię w kółko te mapki u kartografa bez jakiegoś większego celu i zaczyna być to super powtarzalne i nudne. Jest tu jeszcze coś innego do roboty?
#pathofexile
  • 10
@jombsik: w tym szaleństwie jest pewna logika. W sensie katujesz mapy w jakiś tam określony sposób i zblizszasz się bądź oddalasz od szapera czy eldera. Ale mnie nie pytaj jak xD

Genenralnie większość osób traktuje pierwszy build jakoś farming tool dla następnego, lepszego, szybszego, drozszego.

No i crafting, itemy top tier, te sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Annaroth: no dobra, a mam teraz zrobić mapkę na 11 tierze pod wpływem Eldera, tylko że od kilku dni żadna z map, które mam na tym tierze nie jest pod jego wpływem. To co mam zrobić? Czekać? :D
@jombsik: Głównym celem arpg jest... nic w sumie. Grind za lepszym gearem, oprócz tego to sam sobie stawiasz cele. Może nim być np. zabicie UE i zrobienie głównego questa (taki niby jest "cel" gry), może nim być nabicie 1000 exaltów albo zejście jak najdalej w Delve itd.
@jombsik: kurde to już musisz obgadać tutorial do atalsu jakiś, ale mówię, jest tutaj jakiś sposób.

Moim zdaniem, jak trochę sobie po reddicie polurkowalem to właśnie wbija ie tego currency to taki end game, potem możesz jakieś kozackie build robić ale tworzyć wypasione itemy. No, alw następna postacią i tak latwss te same mapy, tyle że innym skillem xd
@jombsik: No dotarłeś do głównego "grind loop" tej gry. Gra tego typu na tym generalnie polega, że masz jakąś powtarzalną czynność generującą hajs. Coś jak praca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co robić dalej to oczywiście jest, począwszy od ulepszania builda by radził sobie z kolejnym contentem, poprzez robienie bossów (Shaper, Elder, Uber Elder, bossy z side contentów typu Aul, Mastermind itp itd), wyzwań, bawienie się w crafting.