Wpis z mikrobloga

@Czajna_Seczen:

To wszystko prawda, tylko problem z Valdesem jest taki, że grając w Barcelonie on ma pokazywać swoją klasę w najważniejszych momentach. A jego najsłynniejsze wpadki pochodzą z meczów z Realem, LM itd., meczów ważnych i bardzo ważnych. Kogo obchodzi, że Buffon się zdekoncentrował grając z Atalantą? :) Następnego dnia nikt nie pamięta. Błąd Valdesa w Gran Derbi, będzie rozpamiętywany długooo.
@Vojtazzz: @RafiRK: @SiergiejPatov: @Postronny: @footix: @parachutes:

Po pierwsze i do znudzenia: Valdes gra w Barcelonie, bo to idealny bramkarz do tego systemu. (Bardzo) dobrze gra nogami (również pod presją), gra bardzo wysoko jako ostatni obrońca i potrafi zachować koncentrację w meczach, w których ma do wybronienia 1-2 strzały przez 90 minut. Do tego trzyma się też światowej czołówki w grze na linii. Pokażcie mi drugiego takiego
@Czajna_Seczen: Z całym szacunkiem, ale grając na pozycji bramkarza nie widzę w repertuarze potrzebnych zagrań "kiwania napastników". Po co to komu na co? Jeśli to jedyny argument na trzymanie Valdeza w składzie to spokojnie to można odpuścić. Nie kwestionuję jego umiejętności, bo są zupełnie dobre, ale nic nie przeskoczy tego że lubi się zbłaźnić, przez co wg mnie pewnego poziomu w oczach obserwatorów (z wyłączeniem kibiców Barcy) nie przeskoczy
@Vojtazzz: Ty nie widzisz, a kolejni trenerzy Barcelony widzą. Taki jest system - chcesz krytykować Valdesa, musisz krytykować system. Można to, rzecz jasna, robić, ale po erze Guardioli jeszcze długo nie będzie w Katalonii większej dyskusji na ten temat, zatem grać będą bramkarze, którzy do tego sposobu gry pasują. Valdes pasuje, robi to, czego wymagają od niego trenerzy i oceniając jego grę nie można zapominać o tych uwarunkowaniach. "Kiwanie napastników" to
@Czajna_Seczen: Bez przesady, mówisz jakby "system" był oparty na tym Valdesie, a na pewno tak nie jest. Olbrzymią część jego wartości stanowi fakt, że jest Katalończykiem, do tego ich wychowankiem, co w głównej mierze przyczyniło się, że nie wymienili go na lepszy model, kiedy przeżywał okresy słabości. Teraz już tego na pewno nie zrobią, ale nie powiesz mi że gość jest/był zawsze najlepszym kandydatem na pozycję bramkarza w Barcelonie. Co do