Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze podejście do NGC 7000.
Pogoda dopisała, zebrałem 50 klatek, do użytku jakieś 40. Nie umiem obrabiać i potrzeba mi się tego nauczyć. Korzystam z PS i LR. Mam problemy z wyciąganiem kolorów, mam wrażenie, że obraz jest po prostu spłowiały. Chyba, że to w tym przypadku akurat problem ilości materiału i niemodyfikowanej lustrzanki. Może macie jakieś tutoriale z których się uczyliście obróbki? Chętnie przygarnę wszelką pomoc, a może ktoś jest z okolic Łodzi/Piotrkowa Tryb. Teoretycznie z mojego miasta jest Pan Andrzej Fijołek, mój astrofotograficzny guru, ale trudno dostępny.
W późniejszych godzinach dorobię jeszcze flaty oraz biasy i podejdę do obróbki raz jeszcze.

Na teraz taki oto rezultat:

40x90s do tego 10x dark

SWSA , Samyang 135mm f/2.8, ISO 1600

Samyang daje piękne "spajki" ()

#astrofoto #astrofotografia #kruzdcontent #fotografia #kosmos #astronomia #mojezdjecie #tworczoscwlasna
k.....d - Moje pierwsze podejście do NGC 7000. 
Pogoda dopisała, zebrałem 50 klatek,...

źródło: comment_2e0juSQPycEV7Zq4XYbODiewLabkG6f7.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@chris74: robię zdjęcia zwykle i robiłem to co mówisz w górach a w LR robisz balans i masz to samo. Nic nie może Ci się rejestrować inaczej bo tak działa aparat. Klocisz się mimo że każdy ci pokazał że nawet w twoich linkach mówią o tym że w raw nie ma znaczenia balans bieli. Raw nie jest zdjęciem. Raw to zapis z matrycy. Lustrzanka go później po prostu wywołuje. Tak samo
  • Odpowiedz
@chris74: " chcesz mi powiedzieć, że w przypadku zdjęć robionych w ekstremalnych warunkach oświetleniowych, np. nocne niebo lub zdjęcie świecy w ciemnym pomieszczeniu WB nie ma żadnego znaczenia, bo i tak wszystko wyciągnę w Lr i Ps a odwzorowanie barw będzie identyczne? Bez znaczenia czy jest to automat, czy 10000 K czy 2500 K?" tak. Bo balans bieli to wypadkowa temperatury i tinty które są zapisane w pliku RAW.
KristoferMichaelson - @chris74: " chcesz mi powiedzieć, że w przypadku zdjęć robionyc...

źródło: comment_cAQYBoCipCXSADVoeIlbO72vjxN9aD51.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@chris74: Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz ale pomogę Tobie w zrozumieniu zagadnienia. Jak robisz zdjęcie to światło pada przez obiektyw na matrycę światłoczułą która zawiera elementy światłoczułe odpowiedzialne za mierzenie NATĘŻENIA światła które są pokryte filtrem color filter array po to aby zarejestrować kolory. Ustawienie balansu bieli w żaden sposób nie wpływa na to jak matryca mierzy natężenie światła i jak go aparat zapisze. To wszystko następuje później w
  • Odpowiedz