Wpis z mikrobloga

Witajcie Europkowicze ! Wczoraj miała miejsce premiera mojego poradnika „Jak grać na Kastylii>Hiszpanii” gdzie w prosty sposób pokazuje jakie kroki trzeba podjąć aby nasze państwo stało się potęga światową. Jednocześnie odchodzę od pewnych złych schematów często powielanych przez graczy jak np. Kolonizacja nowego świata. Jeżeli temat was zainteresował to zapraszam :) #eu4
https://youtu.be/SxxoVfNeiWI
  • 8
@Lord_Kris: - nieporozumieniem jest dla mnie skupianie się na podboju Europy przy jednoczesnym całkowitym pominięciu admina; na początku myślałem, że może to jakiś sens będzie miało bo będzie dużo feedowania swoich PU i wasali, ale diplo i influence również pominięte. Olbrzymia ilość zmarnowanych admin pointsów do corowania europejskich prowek (z samych lowlandów to przecież z 1000 musiało być), czy później prowek w Afryce.
- o uwolnieniu Gascony wspominasz mimochodem jak już
@VerttiPL: zależy kim gramy. Jeśli europejskim państwem to tak bo corowanie tych prowincji będzie drogie i lepiej to wrzucać w wasala i wydać diplo manę zamiast admin. Tym bardziej, że korzyści z tych prowincji są znikome bo mają zła religie i kulturę. Można ewentualnie zostawić sobie tylko prowincje z centrami handlu bo zła religia i kultura mają mniejszy wpływ na trade power.

Ewentualnie wszystko dać wasalowi i w zakładce interakcji z
@Patres: najlepiej, samemu można brać prowki z centrami handlowymi, a już idealnie jest corowac to Portugalią. Aragonem raczej nie bo szkoda marnować limit prowincji na północną Afrykę. Można też uwolnić Algiers I jego feedowac. Opcji sporo.