Wpis z mikrobloga

@KlapekApokalipsy: rację mają ci co mieszkają na swoim. Kredytobiorcy zamiast płacić za wynajem żyją na swoim. Takie głosy jak twoje słyszy się od początku istnienia kredytów na mieszkania (teraz, 5, 10 i 20 lat temu) i gdyby każdy tak podchodził to do tej pory zbieraliby gotówkę płacąc równocześnie za wynajem, a tymczasem są w połowie czy pod koniec spłacania kredytu.
  • Odpowiedz
@PiszeCzasen: Tak jak powiedziałem, Ty masz swój pogląd na sprawę, ja swój. Ja wierzę, że Ci co pobrali kredyty będą mieli spory problem w czasie spowolnienia gospodarczego, a nawet recesji. Moim celem jest aby mieć wystarczająco dużo oszczędności w kruszcach aby wtedy, kiedy Ci wszyscy kredytobiorcy zadłużeni po uszy zorientują się, że już nie stać ich na spłatę kredytu - wnet pojawi się ogromna liczba nieruchomości do sprzedaży i podaż przewyższy
  • Odpowiedz
@PiszeCzasen: No i jak widać po cenach złota moja droga może decolowo okazać się poprawna. Branie kredytu teraz gdzie mamy ceny zawyżone o pewnie 40% przez tanie kredyty, dodatkowo przed samym spowolnieniem gospodarczym gdzie w Polsce nie bylo kryzysu od 30 lat a w USA od 11 lat byłoby lekkomyślne ;)
  • Odpowiedz
@kaaban: Wybacz, nie sprecyzowałem, nie w centrum lewicowego szaleństwa. Ale w Dallas, Houston już bez problemu. Nawet w lewicowym chicago również mniej więcej tyle. Poza tym mówmy o miastach wielkościowo porównywalnych do Warszawy a nie kolosa, który jest wielkości 7 Warszaw.
  • Odpowiedz
Mi tam 5k starcza w zupełności i uważam, że to w #!$%@? kasy i nie ma na co narzekać kompletnie


@zpord: W #!$%@? kasy to może nie, ale jak mieszkasz już na swoim nie #!$%@? się z kredytem mieszkaniowym/wynajmem to żyje się spoko. Też dostaję w tych okolicach no i żyje się bez szaleństw ale i nie oglądam każdej złotówki 3 razy zanim ją wydam. Czynsz+media+netypierdoły w okolicy 1000zł, paliwo +OC
  • Odpowiedz
@kaaban: Za 100k to można nawet wyłapać prawie 100m2, a zarobki nie są jakieś znacznie większe w nowym jorku np. a często nawet mniejsze, bo jak wiadomo, w texasie istnieje brak stanowego podatku dochodowego w przeciwieństwie do innych lewicowych stanów ;)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No dlatego mówię, że nie da się za to żyć jak człowiek, dla porównania w USA można kupić mieszkanie za 100k dolarów 60m2, a tam zarabiałbym w swoim zawodzie również około 10k, ale dolarów. Tak więc moje oszczędności prawdopodobnie pozwoliły by mi na kupno takiego mieszkania w trochę ponad półtora roku. W Warszawie takie mieszkanie to nie 100k dolarów...tylko 200k dolarów, no i zarabiam w PLN.


@KlapekApokalipsy: tak
  • Odpowiedz
@kaaban: Pojechałem nielegalnie z rodzicami, potrzebowałem pełnych badań do szkoły włącznie z prześwietleniami całego ciała, nie miałem ubezpieczenia, załatwiłem to w szpitalu finansowanym w 100% z datków dobrych ludzi. Moja siostra dla odmiany ostatnio miała operację na kręgosłup której koszt wynosił 650 tyś dolarów, ubezpieczenie pokryło 95%, ona zapłaciła 5%, operacja odbyła się 3 dni po diagnozie.
  • Odpowiedz