Wpis z mikrobloga

Taguję #budownictwo #drogi ,może jakiś mirek zaznajomiony z tematem coś podpowie.Sprawa jest prosta,doszły mnie słuchy że w miejscowości której mieszkam jest plan wyremontowania i poszerzenia gminnej drogi,jako że ogrodzenie i obsadzenia w postaci bukszpanów i tujek znajdują się dość blisko starej jezdni mam obawy że będzie potrzeba zburzenia ogrodzenia i przesunięcia go bliżej domu.Po 2 stronie jednak znajduję się posesja sąsiada z płotem przesuniętym o wiele dalej w głąb podwórka niż moja posesja.Pytanie więc czy przy remoncie istnieje opcja zachowania ogrodzenia i tujek na rzecz zabrania większej części pobocza u sąsiada,dodam że zauważyłem że po stronie której mieszkam jest dużo posesji z podobnym problemem,niektóre domy budowane w starym stylu znajdują się dość blisko drogi,nieciekawie było by więc dla mieszkańców gdyby droge mieli tuż pod samym oknem.
  • 6
Gmina ma prawo #!$%@? w powietrze wszystko co jest w granicy dzialki drogowej. Sprawdz czy twoje zagospodarowanie miesci sie na twojej działce. Jesli tak to mozesz spać spokojnie. Zazwyczaj przy takich inwestycjach projektanci omijają wchodzenie w inne działki niz drogowe. A jeśli wejdą to sie nie obawiaj, rekompensate dostaniesz.