Wpis z mikrobloga

Przymierzam się budowy. Znajomy mi polecił planiste, mówi że warto, nie ma co się #!$%@?ć z papierami itd. Mówię że ok i kontaktuje się z nim o wycenę. Dostałem maila


Poniżej podaję koszty adaptacji projektu typowego

1. Adaptacja 2400

2. Projekty przyłączy wody i kanalizacji sanitarnej 700

3. Projekt doziemych instalacji policznikowych gazu i prądu 300

4. Mapa do celów projektowych 750

5. Wyaczenie z produkcji rolnej (do 5a bez opłat, za każdy ar powyżej - ok 320zl rocznie, przez 10lat ) 500

6. Zmiany istotne w projekcie (zmiana gabarytów, dodatkowe instalacje) - wyceniane indywidualnie w zależności od zakresu, zmiany nieistnienie - w ramach adaptacji

7. Projekt typowy - cena w internecie

Suma 4650 + projekt typowy (średni 2500) = Całość 7150


Noi tak se myślę że nie wiem co to jest ta adaptacja za 2400, resztę sobie sprawdziłem no to trochę sobie woła ale przynajmniej wiem za co, a jak się dopytałem co to jest tak właściwie ta adaptacja to tak odpisał że nadal nie wiem za co mam tyle płacić.

Adaptacja to w uproszczeniu przygotowanie projektu do uzyskania pozwolenia na budowę .


#budownictwo #budujzwykopem
  • 16
  • Odpowiedz
Noi tak se myślę że nie wiem co to jest ta adaptacja za 2400, resztę sobie sprawdziłem no to trochę sobie woła ale przynajmniej wiem za co, a jak się dopytałem co to jest tak właściwie ta adaptacja to tak odpisał że nadal nie wiem za co mam tyle płacić.


@GrzegorzPorada: Kupiony projekt w internecie to tak w skrócie ładny obrazek i trochę obliczeń. Bez adaptacji projektu do miejscowych warunków
  • Odpowiedz
Adaptacja to przygotowanie projektu typowego (np. kupionego w pracowni projektowej takiej jak ARCHON) do zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, warunków gruntowych, stref przemarzania, wiatrowych itd. Do tego należy wykonać projekt zagospodarowania terenu właśnie na mapie do celów projektowych. Jeżeli masz więcej pytań to dawaj, ceny jakie powiedział Ci Projektant są bardzo ok.
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: standardowo (i tak juz do konca budowy) uzbrojony w te wiedze skontaktuj sie z innym projektantem, albo dwoma i porównaj, a w trakcie wyciągaj szczegóły. Tak samo w przypadku murarzy i każdego innego wykonawcy. W każdym razie część z tych rzeczy architekt zleci branżowcom (wod-kan, prund, gaz, geodezja). 1 i 6 - masz zdaje sie uczciwie.4 - mozesz pogadac z geodetami i powiedziec, ze potrzebujesz kompleksowej obsługi budowy (mapa,
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada:

Projekt, który kupujesz, nie jest tak naprawdę projektem, tylko zbiorem rysunków. Projektant adaptujący bierze ten projekt i gwarantuje, że według tego projektu będziesz mógł się wybudować. To projektant adaptujący (nie biuro projektowe!) bierze odpowiedzialność za projekt.

Rola architekta adaptującego projekt jest o wiele większa niż myśli większość budujących i...
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: Warto też spytać ile wyniesie koszt projektu indywidualnego :) To wyłączenie gruntów z produkcji rolnej moim zdaniem powinno być w ramach adaptacji, bo to tylko wysłanie wniosku z mapą, którą i tak muszą zrobić
  • Odpowiedz
@MateuszOM: @geszue: @chafer: Hej mam takie dodatkowe pytanie, czy planista w tej cenie "adaptacji" nanosi równierz zmiany w projekcie domu? To znaczy potrzebuje #!$%@?ć z oryginalnego projektu schody i zastąpić je łazienką, przesunąć lekko ścianę, zaplanować gdzie umieścić klimatyzacje dwustrefową, okna zamiast drzwi etc... Czy ja będę potrzebował do tego osobno architekta ogarniać na włąsną rękę? Jeśli tak to kiedy to zrobić, przed planistą, w trakcie
  • Odpowiedz
Zmiany istotne w projekcie (zmiana gabarytów, dodatkowe instalacje) - wyceniane indywidualnie w zależności od zakresu, zmiany nieistnienie - w ramach adaptacji


@GrzegorzPorada: Część będzie płatnie, a część w ramach adaptacji.

Schody --> łazienka. Nowe instalacje. Zmiana płatna.
Przesunięcie ściany: jeżeli ściana działowa to zmiana bezpłatna (raczej), jeżeli ściana nośna
  • Odpowiedz