Wpis z mikrobloga

Mówią, nie dla psa kiełbasa, nie dla kota sadło, prezydent Szczecina chce chyba przekazać, że nie dla szczecinianina tramwaj. ¯\_(ツ)_/¯

Tramwaj do Mierzyna odjechał na dobre. Inwestycja wypadła z budżetu
Zła wiadomość nie tylko dla mieszkańców Gumieniec. "Miasto nie rezygnuje z inwestycji, ale do czasu dokładniejszego zoptymalizowania kosztorysu oznacza to wykreślenie jej z budżetu" - poinformował w środę urząd miasta. Inaczej mówiąc, obiecywany od lat tramwaj jeszcze długo do Mierzyna nie pojedzie.

(...) Poprowadzenie tramwaju do Mierzyna prezydent Piotr Krzystek obiecywał już w 2013 r.

(...) Pod koniec marca „Wyborcza” ujawniła, że miasto rezygnuje z inwestycji. Miasto natychmiast zaprzeczyło, twierdząc: „Nie zapadły żadne wiążące decyzje co do rezygnacji z budowy torowiska do pętli tramwajowej Mierzyn. Postępowanie przetargowe jest w toku”.

Na początku lipca przetarg został jednak unieważniony. Jednocześnie magistrat znowu zastrzegł, że unieważnienie postępowania nie oznacza rezygnacji z tej inwestycji. „Miasto Szczecin, mając na uwadze, że dla mieszkańców Osiedla Gumieńce przedmiotowa inwestycja w sposób znaczący przyczyni się do poprawy dostępności komunikacyjnej oraz poprawy bezpieczeństwa w ciągu ul. Ku Słońcu, po ponownej analizie i optymalizacji dokumentacji projektowej powtórzy postępowanie przetargowe” – padło zapewnienie.


http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25108572,tramwaj-do-mierzyna-odjechal-na-dobre-inwestycja-wypadla-z.html

#szczecin #komunikacjamiejska #tramwaje
Pobierz BaronAlvonPuciPusia - Mówią, nie dla psa kiełbasa, nie dla kota sadło, prezydent Szcz...
źródło: comment_TojDMthGUvwjDIRP7cL9zBdKDD1GxrNA.jpg
  • 24
A po co inwestować w sypialnie Szczecina, która nie podlega pod naszą gminę? Sam mam tam rodzinę, która tam żyje i wiem, że ich dzieci będą miały przekichane, ale rodzice dobrze zainwestowali w ziemię parę lat temu.
Po pierwsze Szczecin powinien ich wchłonąć, niech płacą podatki do nas, a nie do Polic.
@kaaban: Magistrat powinien odpowiednio planować inwestycje transportowe, a później je realizować.

Niezależnie od sensowności tej inwestycji i tak odpowiedzialność spada na magistrat i Krzystka. To nie jest wina PiSu, kosmitów, totalnej opozycji czy zatwardzenia.

Od 9 lat sprawa się turla i według zapowiedzi ma się turlać dalej. Jeżeli inwestycję uzna się za sensowną to brak realizacji spada na magistrat, jeżeli inwestycję uzna się za pozbawioną sensu to tak samo magistrat odpowiada
A po co inwestować w sypialnie Szczecina, która nie podlega pod naszą gminę?


@JETgum: Ale w sumie pętla miała być jeszcze na terenie Szczecina więc gminy :). A tak po drugie jest coś takiego jak współpraca aglomeracyjna w której to te gminy dokładają się np. do transportu miejskiego po to własnie, żeby komunikacja miejska kursowała także na ich terenie.

Sam mam tam rodzinę, która tam żyje i wiem, że ich dzieci