Wpis z mikrobloga

Okej, post czysto poglądowy, bez tagów. Męczy mnie za każdym razem wklejanie całej listy xD Ogółem jestem fanem gier mobilnych, zwłaszcza tych premium.

Gry, które warto według mnie ograć lub miło spędzić przy nich czas:
- Seria Anomaly - Gierka od 11bit studios, odwrócony tower defence, w którym musimy pokonać kosmitów atakujących ziemię.
- This War of Mine - Kolejna gra od 11bit studios, raczej wszystkim znana ;)
- Door Kickers - udany port na androida, w grze mamy za zadanie zaplanować idealną strategię wejścia oddziału SWAT i wykonania odpowiednich zadań.
- Seria Kingdom Rush - Tower defence o pięknej grafice i fajnej mechanice, świetna gra ze studia Ironhide.
- Iron Marines - Kolejna gra ww. studia, tym razem to RTS w kilmatach SF.
- Mage Gauntlet i jego duchowy spadkobierca w postaci Wayward Souls - MG to przyjazny i sympatyczny RPG, druga gra to souslaikowa naparzanka z całkiem spoko fabułą. Gry są tego samego studia i pikselowa grafika wcale nie przeszkadza.
- Out There - Wymagająca gierka, w której wcielamy się w postać kosmonauty, mającego spory problem. Co się stało? Utknęliśmy lata świetlne od Ziemi i musimy do niej wrócić (lub nie), a konieczne do tego będzie dobre zarządzanie zapasami, rozplanowanie podróży i odrobina szczęścia.
- Seria Rusty Lake - Są tutaj gry płatne i darmowe, każda jest warta ogrania ze względu na fajne zagadki i nieziemski klimat utrzymany w klimatach pastiszu i prowadzony w stylu Twin Peaks. Dodam, że ich ostatnia gra była wydawana równocześnie z filmem, który został sfinansowany w 9 godzin na kickstarterze. Warto znaleźć timeline i grać po kolei.
- Seria The Room - Chyba najlepiej zrealizowane pod względem graficznym gry na andka, gdzie naszym głównym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek w świecie utkanym z powieści Lovercrafta. Naprawdę wciąga i chce się więcej!
- Seria Reigns - Minimalistyczne, ale satysfakcjonujące zarządzanie królestwem (przesuwasz palcem w lewo lub w prawo by dać znać czy jesteś z daną decyzją na tak lub na nie). Czasem jedna gra nie potrwa dłużej niż 5 minut, ale to wcale nie jest wada.
- Plague Inc - Niby to jest strategia, ale dla mnie to bardziej symulator, w którym masz za pomocą wybranej przez siebie choroby wytłuc ludność naszej planety.
- Space Marshals - kosmiczni kowboje i twin stick shooter, miodek i humor. Polecam :D
- Death Road to canada - chyba najlepsza gra mobilna o apokalipsie zombie, gdzie zbierasz gnaty, członków drużyny i uczysz psa prowadzić auto!
- Stardev Valley - chyba nie muszę przedstawiać ;)

Jest jeszcze jedna opcja, którą polecam, ale najlepiej sprawdza się kiedy podepniemy pada (aktualnie da się kupić świetnego pada od Samsunga za 70zł, większość ofert na OLX daje takie ceny). Gotowy? EMULATORY! Wystarczy trochę poszperać i możesz przejść sobie Pokemony, Zeldę czy serię FinalFantasy, a jak masz mocniejszy telefon to nawet gierki z PSXa i Nintendo DS (tutaj jednak najlepsze emulatory są płatne, ale czym jest 20 zł wobec nieograniczonej rozrywki?). Bez pada też się da, ale mniejsza miodność jest wtedy mniejsza.
  • 7