Wpis z mikrobloga

głupie #pytaniedoeksperta od #kontenery albo #transport. Na dniach wpływa do DCT kontenerowiec mogący pomieścić prawie 24k TEU. I tak się zastanawiam, bo patrząc na zdjęcie nie mogę się ich doliczyć. Wychodzi mi jakieś 9k maksymalnie. Czy to znaczy że statek jest nie w pełni załadowany i jako pełny byłby dużo wyższy? czy coś innego pomijam? gdzie one są?
StretchyFrog - głupie #pytaniedoeksperta od #kontenery albo #transport. Na dniach wpł...

źródło: comment_ZuUkUZ58Q2VVcs9eng5l5LtdhNBf2j3t.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 12
@StretchyFrog TEU, to Twenty-Foot Equivalent Unit A kontenery które są obecnie "standardem" i które widzisz na zdjęciu są 40stopowe, czyli 2TEU. 9x2=18 i już bliżej wyniku :)
  • Odpowiedz
@kaziu12 moja też nie, ale lubię wiedzę ogólną. I możesz potem komuś wytłumaczyć jak np pojedziesz na wycieczkę do Gdyni czy innego Gdanska :) A taki statek w porcie w Gdyni jak jedziesz estakadą nocą to NIEZIEMSKI widok. Uwierz jakie to musi być ogromne, jak te żurawie kontenerowe są unoszone, żeby nie zawadzić w ten mostek kapitański czy jak to się zwie. MEGA.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StretchyFrog: no to skoro to poniekąd moja branża to dorzucę od siebie, że kontenerowce mają ogromną ilość ładunku również pod pokładem. Także nie ma szans z takiego zdjęcia ich policzyć ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hurrdurr221: szczerze to nie wiem w tym wypadku, możliwe że to forma przywitania w porcie, albo jego dziewiczy rejs. Statek poza napędem głównym posiada również stery strumieniowe tak na dziobie jak i na rufie, które pomagają mu precyzyjnie się ustawić. Dodatkowo do portu bardzo często wchodzi na holowany i pchany przez portowe jednostki.
  • Odpowiedz