Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" pozostanę w klimatach kosmicznych, i po klasycznym "Saturnie 3" przypomnę inny film SF w podobnym klimacie, produkcję klasy B, z charakterystycznym aktorem kasetowych akcyjniaków i SF-ów - Frankiem Zagarino...
Film ma już swoje ugruntowane miejsce w Erze VHS, a jego tytuł wielokrotnie był poszukiwany na Filmwebie...

" Za krawędzią ciemności " /1996/
(Jest to 3 film z serii "Project Shadowchaser", ale tak jak pozostałe produkcje, całkowicie odrębny, nie związany fabułą, a tylko główną postacią którą wszędzie gra F. Zagarino. Cz. 2 i 4 niczym się nie wyróżniały, natomiast "jedynkę" przypomnę w moim cyklu.)

**Załoga stacji orbitującej wokół Marsa odbiera sygnał od dawno zaginionego rosyjskiego statku kosmicznego.

Z niewiadomych przyczyn statek taranuje stacje, wbijając się w jej pokład i ją niszcząc.

Nie mając innego wyjścia załoga stacji wchodzi na pokład rosyjskiej jednostki. Szybko okazuje się, że statek nie jest opuszczony, a to co na nim zostało traktuje ich jako wrogów i próbuje za wszelką wyeliminować.


Zwiastun.
Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Za+krawędzią+ciemności-1995-36889).
Film on-line z lektorem ( cda, vhs-rip )

→ #zlotaeravhs ←**
Mój autorski tag, gdzie można znaleść wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki można"hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#sciencefiction #akcja #horror #kosmos #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gimbynieznajo

Montago - Dziś w cyklu "Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS" pozostanę...

źródło: comment_oJl96r7hhFObMtQdbRg1uCMLbRI0GVS8.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
mówi czego szuka, a ja mu to znajduję...


@Montago: to i ja wrzucę coś:
film sf, kopalnia gdzieś daleko (w pasie asteroid?) zarządzana przez jedna koro oczekuje nieuniknionego ataku oddziałów innego ckorpo, samej kopalni bronią zespoły złożone z jednego dorosłego i jednego dziecka (czemu to ja już nie pamiętam) którzy pilotują kosmiczne myśliwce. Czy też dzieci robiły za nawigatorów.

Film skupia się na konflikcie obu grup w obliczu nadchodzącej zagłady
  • Odpowiedz
@Fearaneruial:
A to mi niestety nic nie "mówi", przynajmniej w tej chwili.
Takie załogi z dziećmi to charakterystyczna rzecz, a nic mi się jednak nie kojarzy... :/

Edit.
Kopalnia i korporacja skojarzyła mi się z filmem "Lorca - 2084", ale tam były chyba małe cyborgi wyglądające jak dzieci, i
  • Odpowiedz